2024-10-20 17:49:42

Stal Mielec przegrała z Górnikiem Zabrze w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1-3 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zobaczcie, jak wyglądało to spotkanie.

W niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Stalą Mielec, gospodarze zwyciężyli 3-1.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, z groźnymi akcjami po obu stronach, ale to Górnik objął prowadzenie w 32. minucie za sprawą trafienia Luki Zahovicia po podaniu Yosuke Furukawy. Stal zdołała wyrównać jeszcze przed przerwą, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Getingera, gola głową zdobył Piotr Wlazło.

W drugiej połowie Górnik odzyskał prowadzenie w 61. minucie, kiedy Damian Rasak pięknym wolejem pokonał bramkarza Stali. Mielczanie próbowali odpowiedzieć, jednak nie udało im się wykorzystać dogodnych okazji, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Patrik Hellebrand po składnej akcji gospodarzy.

1-0 Luka Zahovic (32)

1-1 Piotr Wlazło (39)

2-1 Damian Rasak (61)

3-1 Patrik Hellebrand (91)

Górnik Zabrze: Szromnik – Olkowski (46. Wojtuszek), Janicki, Josema, Janża (C) – Ismaheel (76. Ambros), Hellebrand, Rasak, Furukawa (77. Lukoszek), Podolski - Zahovic

Stal Mielec: Mądrzyk – Jaunzems, Senger, Matras, Wlazło, Getinger (C) (85. Wolsztyński)3 – Guillaumier (85. Tkacz), Hinokio (27. Knap), Domański, Krykun (68. Wołkowicz) – Szkurin (68. Assayag)

Żółte kartki: Olkowski, Ismaheel, Rasak, Podolski, Łukoszek, Urban (trener)– Domański, Senger, Knap