2024-10-15 20:01:58

KS Wiązownica pokonał Sokoła Sieniawa i zagra w finale okręgowego Pucharu Polski

KS Wiązownica pokonał Sokoła Sieniawa po serii rzutów karnych (fot. Chełmianka)
KS Wiązownica pokonał Sokoła Sieniawa po serii rzutów karnych i zameldował się w finale okręgowego Pucharu Polski.

W półfinale okręgowego Pucharu Polski czwartoligowy Sokół Sieniawa mierzył się z KS Wiązownica. W poprzedniej rundzie zespół z Sieniawy pokonał Orła Przeworsk po serii rzutów karnych.

Po pierwszej połowie podopieczni Szymona Szydełko prowadzili 1-0 po bramce Rafała Michalika w 29. minucie. Gospodarze odrobili straty dopiero sześć minut przed końcem spotkania. Bezpośrednio z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Michał Stankiewicz i doprowadził do wyrównania.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek KS Wiązownica zwyciężył 4-3. Dwukrotnie skutecznie w bramce interweniował Jakub Osobiński, natomiast celnie do bramki Sokoła Sieniawa trafiali Kornel Kordas, Krzysztof Maślanka, Jakub Jaroch oraz Mateusz Wójcik.

W drugim półfinale Polonia Przemyśl zmierzy się z Pogonią-Sokół Lubaczów.

Sokół Sieniawa - KS Wiązownica 1-1 (0-1) k. 3-4

0-1 Rafał Michalik (29)
1-1 Michał Stankiewicz (84)

Sokół Sieniawa: Ważny - Misiąg (57 Konieczny), Manamela (90+1 Duda),Padiasek, Walat (67 Pigan), Mac, Szczybyło, Maćkowiak, Basznianin (46 Stankiewicz), Kopcio (90 Gielarowiec), Kr. Halejcio (56 Efuetajong)

KS Wiązownica: Osobiński - Tonia (46 Jaroch), Maślanka, Kordas, Mazur, M. Wójcik, Jopek (46 Janiczak), J. Wójcik (85 M. Kasia), Michalik (46 Maj), Buńko (78 Kiełt), Kitliński (62 Łazor)