2024-10-15 18:33:45

Polska U-19 pokonała Turcję U-19 w trzecim meczu kwalifikacji ME (fot. Konrad Kwolek)
Reprezentacja Polski U-19 pokonała Turcję U-19 3-0 w trzecim spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Mistrzostw Europy. Zobaczcie, jak padły bramki w tym pojedynku.

Polska zakończyła pierwszą rundę eliminacji do Mistrzostw Europy zwycięstwem nad Turcją 3-0, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Mecz od początku był kontrolowany przez Polaków, którzy szybko stworzyli groźne sytuacje, z czego jedna z nich, w 39. minucie, zakończyła się bramką Daniela Mikołajewskiego po zamieszaniu pod bramką rywali.

W drugiej połowie Polacy utrzymali przewagę, a dwa rzuty karne przesądziły o wyniku meczu. Pierwszy z nich w 78. minucie wykorzystał Daniel Mikołajewski, który zanotował dublet, a drugi, w 90. minucie meczu, Karol Borys.

"Biało-czerwoni" wygrali wszystkie trzy mecze. Notując przy tym bilans bramkowy 13-0.

1-0 Daniel Mikołajewski (39)

2-0 Daniel Mikołajewski (78-rzut karny)

3-0 Karol Borys (90-rzut karny)

Polska: 22. Miłosz Piekutowski - 4. Igor Orlikowski, 2. Dominik Szala, 5. Michał Gurgul, 16. Krzysztof Kurowski (82, 3. Jakub Krzyżanowski) - 19. Jan Faberski (87, 18. Jan Dorożko), 6. Maksymilian Sznaucner (67, 21. Szymon Kądziołka), 8. Karol Borys, 20. Eryk Grzywacz, 11. Krzysztof Kolanko (66, 15. Kacper Nowakowski) - 10. Daniel Mikołajewski (82, 17. Alan Rybak).

Turcja: 12. Onuralp Çevikkan - 5. Taylan Aydın (89, 8. Berat Yilmaz), 15. Hamza Güreler, 3. Yusuf Akçiçek, 2. Berkay Karaca - 20. Doğanay Avcı (63, 16. İsak Vural), 6. Veis Yıldız (76, 7. Arda Usluoğlu), 18. Efe Akman, 10. Gökdeniz Gürpüz, 17. Emirhan Arkutcu - 9. Yalın Dilek.

żółte kartki: Sznaucner - Güreler, Aydın, Karaca.