2024-10-11 21:35:00

Strug Tyczyn pokonał u siebie Cosmos Nowotaniec

Strug Tyczyn pokonał u siebie Cosmos Nowotaniec 2:1 w meczu 12. kolejki IV Ligi Podkarpackiej!

Zawodnicy Strugu Tyczyn kapitalnie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie, prowadząc po zaledwie siedmiu minutach 2:0 z liderującym Cosmosem Nowotaniec!

Pierwszy stały fragment gry przyniósł emocje – dośrodkowanie z rzutu rożnego oraz zamieszanie w polu karnym, które skrzętnie wykorzystał Konrad Zabawa, pakując piłkę do siatki Cosmosu z najbliższej odległości!

Po siedmiu minutach było 2-0

Kilka minut później gospodarze przeprowadzili kolejną akcję ofensywną. Długie podanie trafiło do Karola Nieckarza na lewym skrzydle. Zszedł on na prawą nogę i płaskim strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza rywali. 2:0 dla Strugu!

Podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka byli w szoku po tym zaskakującym początku gospodarzy. W całej pierwszej połowie Cosmos prezentował się dość nieporadnie, grając raczej bez pomysłu. Dodatkowo od 33. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Fabrica Mezamby!

Kontaktowa bramka Krystiana Kalemby

W drugiej części meczu przyjezdni ruszyli jednak do odrabiania strat. Bramkę kontaktową zdobył w 60. minucie Krystian Kalemba, który wszedł na boisko w przerwie, pięknym strzałem z dystansu!

Cosmos na boisku zdecydowanie przeważał, tworząc do końca meczu wiele okazji strzeleckich, co z pewnością było efektem licznych zmian w składzie na drugą połowę.

Na nic się to jednak zdało, a sensacja stała się faktem! Beniaminek z Tyczyna pokonał 2-1 lidera z Nowotańca.

1-0 Konrad Zabawa (2)
2-0 Karol Nieckarz (7)
2-1 Krystian Kalemba (60)

Strug Tyczyn (skład wyjściowy): Polit - Cholewa, Zabawa, Ślączka, Mendoń, Rembisz, Witkowski, Wrona, Benc, Nieckarz, Jędryas
Cosmos Nowotaniec (skład wyjściowy): Krzanowski - Mezama, Hura, Pieszczoch, Gomułka, Verbnyy, Phkhakadze, Pirnach, Gołda, Geci, Piotrowski
Sędziował: Mateusz Kantor (Dębica)