2024-10-09 23:15:00

Miasto Szkła Krosno wciąż z kompletem zwycięstw! Ograli Śląsk II Wrocław

Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe Śląsk II Wrocław 76-65 w trzeciej kolejce Bank Pekao S.A 1 ligi koszykówki. Najwięcej punktów w meczu zdobył Przemysław Wrona, który zaliczył 23 "oczka".

W meczu między Śląskiem II Wrocław a Miastem Szkła Krosno, goście odnieśli zwycięstwo 76-65. Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie, a po pierwszej kwarcie Miasto Szkła prowadziło minimalnie 22-21. Druga kwarta była nieco mniej dynamiczna, ale dzięki solidnej obronie i skutecznej grze, krośnianie powiększyli swoją przewagę, kończąc pierwszą połowę wynikiem 36-32.

Trzecia kwarta nie przyniosła większych zmian – obie drużyny zagrały na podobnym poziomie, zdobywając po 17 punktów, co utrzymało różnicę na korzyść Miasta Szkła. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia kwarta, w której goście zdominowali grę, wygrywając ją 23-16 i pieczętując swoje zwycięstwo.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Śląska II był Maksymilian Leniec, który zdobył 16 punktów, wspierany przez Oskara Hlebowickiego z 11 punktami. Miasto Szkła Krosno zawdzięcza swój sukces przede wszystkim Przemysławowi Wronie, który był nie do zatrzymania, zdobywając 23 punkty. Solidne wsparcie zapewnili także Tre Jackson i Michał Jankowski, którzy dorzucili po 11 punktów.

Mimo zaciętej walki Śląsk II nie zdołał przełamać dobrze zorganizowanej obrony rywali, co ostatecznie przesądziło o ich porażce. Ekipa prowadzona przez Edmundsa Valeiko wygrała trzeci mecz i jest wciąż niepokonana w sezonie 2024/25.

Śląsk II Wrocław – Miasto Szkła Krosno 65-76 (21-22, 11-14, 17-17, 16-23)

Śląsk II Wrocław: Szymon Nowicki, Tobiasz Dydak (2), Roman Janik (5), Teemu Suokas (5), Mikołaj Adamczak (4), Karol Kankowski (5), Przemysław Kociszewski (7), Maksymilian Leniec (16), Wojciech Siembiga (10), Oskar Hlebowicki (11)

Miasto Szkła Krosno: Charles Jackson III (11), Rafał Serwański (2), Radosław Trubacz (8), Mikael Laihonen (2), Michał Jankowski (11), Przemysław Wrona (23), Michał Chrabota (6), Jan Góreńczyk (5), Bartosz Chodukiewicz (5), Hubert Łałak (3).