2024-10-09 23:04:00

OPTeam Energia Polska Resovia z pierwszym zwycięstwem w 1 lidze koszykówki!

OPTeam Energia Polska Resovia wygrała pierwszy raz w sezonie 2024/25! (fot. Resovia)
W 3. kolejce PEKAO SA 1 ligi koszykówki, OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024/25! "Pasiaki" pokonali Polonię Warszawa, wygrywając 86-75.

Resovia rozpoczęła spotkanie z pełną energią, szybko narzucając swoje tempo. Obrona Polonii nie była w stanie odpowiedzieć na agresywne akcje OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów, a ofensywa gości miała problemy z przełamaniem defensywy gospodarzy. Dzięki dobrej organizacji gry i zbiórkom Harrisona Hendersona oraz Kacpra Młynarskiego, Resovia zbudowała 11-punktową przewagę po pierwszej kwarcie.

Polonia wraca do gry

Polonia Warszawa zaczęła wracać do gry w drugiej kwarcie, poprawiając skuteczność rzutów i organizację w ataku. Liderem warszawskiej drużyny był Adrian Kordalski, który zanotował 23 punkty i 5 asyst. Pomimo lepszej gry Polonii, Resovia utrzymała przewagę, dzięki trafieniom z dystansu Michała Jędrzejewskiego i Dawida Zaguły. Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 40-32.

Dominacja Resovii po przerwie

Po przerwie Resovia kontynuowała dobrą grę. Dynamiczne wejścia Jędrzejewskiego i Młynarskiego, a także skuteczność Formelli z ławki, pozwoliły gospodarzom zwiększyć przewagę. Choć Polonia starała się odrabiać straty dzięki zbiórkom Coke-Domique’a (10 zbiórek) oraz punktom zdobywanym przez Kordalskiego, Resovia nie pozwoliła rywalom na złapanie odpowiedniego rytmu. Na zakończenie trzeciej kwarty gospodarze prowadzili 67-53.

Ostatnia część meczu to walka Polonii o powrót do gry. Zespół gości zagrał agresywniej w obronie, a trafienia Pełki i Wojtyńskiego pozwoliły im nieco zmniejszyć straty. Mimo to Resovia kontrolowała przebieg gry, mądrze zarządzając czasem i rotując składem. Pomimo tego, że Polonia wygrała czwartą kwartę 22-19, nie była w stanie odrobić strat z pierwszej części meczu.

Wyróżniające się postacie

W drużynie gospodarzy na szczególne wyróżnienie zasłużył Jędrzejewski, który zdobył 17 punktów, w tym 2 trafienia za trzy, oraz zanotował 5 asyst. Zaguła, wychodząc z ławki, również dostarczył drużynie 17 punktów, w tym 2 trójki. Henderson i Młynarski zdominowali strefę podkoszową, notując po 9 zbiórek.

W drużynie Polonii wyróżniał się Kordalski, zdobywając 23 punkty i 5 asyst, jednak jego wysiłek nie wystarczył, aby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść warszawskiego zespołu. Jayden Coke-Domingue dodał do tego 15 punktów i 10 zbiórek, co dało mu double-double, ale to Resovia świętowała wygraną.

Zasłużone zwycięstwo Resovii

Mecz zakończył się wynikiem 86-75 dla OPTeam Energia Polska Resovii Rzeszów, która odniosła zasłużone zwycięstwo. Solidna gra na deskach, efektywna rotacja składem oraz skuteczność z dystansu okazały się kluczowe w starciu z Polonią Warszawa.

OPTeam Energia Polska Resovia - Polonia Warszawa 86-75 (19-8, 21-24, 27-21, 19-22)

OPTeam Energia Polska Resovia Rzeszów: Harrison Henderson (8), Dawid Zaguła (17), Wojciech Szpyrka, Norbert Ziółko, Michał Jędrzejewski (17), Tomasz Krzywdziński, Kacper Młynarski (13), Wojciech Wątroba (6), Maciej Koperski (10), Maksymilian Formella (9), Kacper Margiciok (6), Kacper Indyk

KKS Polonia Warszawa: Michał Wojtyński (5), Damian Cechniak (6), Jayden Coke-Domingue (15), Patryk Pełka (12), Adrian Kordalski (23), Przemysław Kuźkow (4), Filip Poradzki (2), Jakub Osiński (3), Filip Gurtatowski (5), Michał Oleksy