2024-10-09 16:31:06

Turcja rozbiła Gibraltar w pierwszym meczu eliminacji ME U-19

Reprezentacja Turcji rozbiła Gibraltar w pierwszym meczu eliminacji ME U-19 (fot. Konrad Kwolek)
Reprezentacja Turcji rozbiła Gibraltar w pierwszym meczu eliminacji ME U-19. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Mielcu.

Na Podkarpaciu rozpoczął się turniej eliminacji Mistrzostw Europy U-19. W pierwszym spotkaniu Turcja mierzyła się z Gibraltarem i już po pierwszej połowie zdominowała rywali. Do przerwy Gibraltar przyjął cztery bramki, a po zmianie stron faworyci przypieczętowali zwycięstwo.

W niespełna 20. minut Turcy dołożyli kolejne trzy gole i ostatecznie zwyciężyli aż 7-0.

O godz. 18:00 na stadionie w Mielcu swój pierwszy mecz rozegrają Polacy. "Biało-Czerwoni" zagrają z Maltą.

Turcja - Gibraltar 7-0 (4-0)

1-0 Yusuf Akçiçek (14)
2-0 Yalın Dilek (24)
3-0 İsak Vural (37)
4-0 Gökdeniz Gürpüz (45+1)
5-0 Yalın Dilek (48)
6-0 Gökdeniz Gürpüz (55)
7-0 Arda Usluoğlu (69)

Turcja: Onuralp Çevikkan - Berkay Karaca, Yusuf Akçiçek, Taylan Utku Aydın, Yalın Dilek (60 Usluoglu), Gökdeniz Gürpüz (77 Kayaarasi), Hamza Güreler (60 Cetin), İsak Vural (46 Yildiz), Emirhan Arkutcu, Efe Akman (46 Ingenc), Doğanay Avcı.

Gibraltar: Michael Charvetto - Joachim Ostheider (55 Achhoud), Jay Coombes, Tayler Carrington, Javan Peacock, Amos Federico (55 Mauro), Javier Martinez (66 Chipolina), Leon Mason (66 A Hancock), Anthony Avellano, Kaleem Smith (79 K Gonzalez), Tristan Holden.