2024-10-07 21:42:00

#Volley Wrocław pewnie pokonał ITA TOOLS Stal Mielec

fot: Marcel Kowalczuk
W 2. kolejce Tauron Ligi ITA TOOLS Stal Mielec przegrała  na wyjeździe z #Volley Wrocław.

Zadecydowała końcówka

Siatkarki #Volley Wrocław utrzymywały się na minimalnym prowadzeniu na początku pierwszej partii. Na parkiecie wyróżniała się Diaris Perez, która po licznych wymianach zdobyła cztery punkty dla swojej drużyny.

Na siatce świetnie pracowała Agata Milewska. Zawodniczka ITA TOOLS Stali Mielec mogła pochwalić się podobnym dorobkiem co jej rywalka z Wrocławia.

W pierwszej partii kluczowa była końcówka, w której lepsze okazały się podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego. Gospodynie triumfowały do 20.

Mocna końcówka, zacięty bój

Drugiego seta od bardzo dobrych zagrywek zaczęła Martyna Łazowska. Przy wyniku 5-1 dla wrocławianek, Mateusz Grabda poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Ciężar gry w ataku w jego zespole wzięła na swoje barki Oliwia Sieradzka, która miała w tym momencie sześć punktów na swoim koncie.

ITA TOOLS Stal Mielec co chwilę wychodziła na jednopunktowe prowadzenie i w efekcie wynik był sprawą otwartą.

W grze na przewagi ostatnie słowo należało do miejscowych. #Volley Wrocław zwyciężył do 24

Gospodynie zakończyły mecz w trzeciej odsłonie

Znakomicie trzecią odsłonę zaczęła Zuzanna Kuligowska, który zdobyła szybkie trzy punkty dla zespołu z Mielca. Przyjezdne zdołały wyjść na prowadzenie 9-6. W tym momencie przerwę zażądał opiekun wrocławianek

Jego zawodniczki krok po kroku odrobiały straty i znów wszystko rozstrzygało się w końcówce. Podobnie jak poprzednia, także i ta padła łupem wrocławianek, które wygrały do 23 po niecelnym ataku Sieradzkiej.

Volley Wrocław - ITA TOOLS Stal Mielec 3-0 (25-20, 26-24, 25-23)

Volley Wrocław: Kinga Stronias, Anna Pawłowska, Anna Lewandowska, Martyna Łazowska, Aleksandra Gancarz, Adrianna Szady, Anna Karasińska, Joanna Chorąża, Weronika Gierszewska, Judyta Gawlak, Anna Bączyńska, Diaris Perez, Emilia Solarewicz, Lena Frybel, Wiktora Kowalka.

ITA TOOLS Stal Mielec: Izabela Dąbrowska, Agata Milewska, Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska, Klaudia Łyduch, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Emilia Mucha, Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Pola Janicka.