2024-10-06 14:55:39

Resovia przegrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek nadal niepokonany

Resovia przegrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (fot. P. Golonka/ Resovia)
Resovia przegrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-3. Rzeszowianie prowadzili po pierwszej połowie, jednak druga część spotkania należała do gospodarzy.

Maciej Górski otworzył wynik meczu

Początek spotkania znakomicie ułożył się dla piłkarzy Resovii, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Po wrzutce Gracjana Jarocha z rzutu wolnego, niepilnowany Maciej Górski głową skierował piłkę do bramki. Pogoń Grodzisk Mazowiecki mogła bardzo szybko odpowiedzieć, w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Lis, ale nie trafił w bramkę z bliskiej odległości.

W 14. minucie kolejny raz w stuprocentowej sytuacji skutecznością nie popisał Jakub Lis. Po zagraniu z prawej strony miał przed sobą tylko bramkarza, ale nieczysto trafił w piłkę i ta poszybowała nad poprzeczką.

Dwie minuty później Maciej Górski mógł już mieć na swoim koncie dublet. Piłka wpadła do bramki Dmytro Sydorenki, ale wcześniej napastnik "Pasiaków" znajdował się na spalonym.

Resovia na prowadzeniu do przerwy

Spotkanie w Grodzisku Mazowieckim cały czas stało na dobrym poziomie i obie ekipy nie spuszczały z tonu. W 28. minucie po rzucie rożnym z okolicy 11. metra na uderzenie zdecydował się Marcin Urynowicz, ale i tym razem futbolówka poleciała nad poprzeczką.

W końcówce pierwszej części przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze. Cały czas brakowało im jednak skuteczności i nie oddali ani jednego celnego strzału, a w doliczonym czasie mogła odpowiedzieć Resovia. Z okolicy szesnastki przymierzył Marcin Urynowicz, piłka odbiła się od Kanach i ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza.

Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy

W 47. minucie kapitalną okazję wypracowali sobie miejscowi, a jeszcze lepiej w obronie spisali się rzeszowianie. Najpierw świetnie interweniował Jakub Tetyk w sytuacji sam na sam z Damianem Jarochem, a po dobitce piłkę zmierzającą do pustej bramki głową wybił Radosław Adamski.

Trzy minuty później przyjezdni nie wycięgnęli jednak wniosków z poprzedniej akcji. Na czystej pozycji znów znalazł się Damian Jaroch i z około 10. metrów nie dał Tetykowi szans na interwencję.

W 63. minucie po dograniu Bartłomieja Eizencharta kolejny raz do bramki trafił Maciej Górski, ale i tym razem sędzia odgwizdał spalonego i na tablicy wyników nadal utrzymywał się remis. Po słabym wejściu w drugą połowę "Pasiaki" próbowały ruszyć do ofensywy.

Dwukrotnie bramkarza postraszył Maksymilian Hebel, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki, a potem swoje atuty znów zaprezentowali gospodarze. W odpowiedzi z dystansu przymierzył Jakub Lis i piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Rezerwowy dał Pogoni Grodzisk Mazowiecki zwycięstwo

Chwilę później kolejną kapitalną interwencją popisał się Jakub Tetyk po strzale Nikodema Niskiego, jednak w 75. minucie bramkarz Resovii był już bezradny. Z ponad 20. metrów lewą nogą przymierzył Igor Korczakowski i piłka wpadła do siatki.

Rzeszowianie nie byli w stanie się przeciwstawić, a gospodarze w 90. minucie przypieczętowali zwycięstwo. Po zagraniu z lewej stron, z pierwszej piłki do bramki trafił Igor Korczakowski. Rezerwowy Pogoni skompletował dublet i zapewnił gospodarzom komplet punktów.

0-1 Maciej Górski (8)
1-1 Damian Jaroch (51)
2-1 Igor Korczakowski (75)
3-1 Igor Korczakowski (90)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: 1. Dmytro Sydorenko - 7. Jakub Apolinarski, 21. Kacper Łoś, 16. Aleksander Gajgier, 99. Karol Noiszewski, 15. Nikodem Niski (81, 17. Jakub Niewiadomski) - 10. Damian Jaroń (70, 4. Igor Korczakowski), 5. Matheus Dias (62, 24. Grzegorz Gulczyński), 23. Kacper Sommerfeld (70, 8. Erwin Bahonko), 13. Jakub Lis - 9. Kamil Odolak (62, 11. Dawid Dzięgielewski).

Resovia: 1. Jakub Tetyk - 22. Kornel Rębisz, 2. Mateusz Bondarenko (89, 4. Krystian Szymocha), 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski - 27. Danian Pawłas (78, 97. Filip Mikrut), 99. Radosław Kanach (60, 10. Maksymilian Hebel), 6. Bartłomiej Wasiluk (78, 20. Radosław Bąk), 14. Marcin Urynowicz, 25. Gracjan Jaroch (60, 24. Bartłomiej Eizenchart) - 9. Maciej Górski.

żółte kartki: Wasiluk, Urynowicz.