2024-10-02 17:01:08

Siarka Tarnobrzeg pokonała na wyjeździe Koronę II Kielce

Z pesymistycznego 1-0 na  optymistyczne 1-3. Siarka Tarnobrzeg wygrała z mocną Koroną II Kielce.

Siarka Tarnobrzeg zawalczyła dziś na wyjeździe z Koroną II Kielce w ramach 8. kolejki ligowych zmagań. Gwizdek rozbrzmiał na stadionie w Kielcach równo o godzinie 15, jednak początek pojedynku nie należał do podopiecznych Dariusza Kantora. W 7. minucie bramkę na 1-0 ustrzelił zawodnik Korony- Miłosz Strzeboński.

Siarka Tarnobrzeg dostała wiatru w żagle i szybko odmieniła losy spotkania

Dosyć szybko, bo po siedmiu kolejnych minutach zreflektowali sie "Siarkowcy". Kamil Ogorzały podał do Kosei'ego Iwao i doszło do wyrównania w środowym pojedynku. Przyjezdni poszli za ciosem i tylko chwila wystarczyła, by wyszli na prowadzenie. Bartosz Sulkowski wrzucił na głowę Krystiana Bracika z rzutu rożnego, ten podał do Piotra Lisowskiego, który celnie przymierzył w światło bramki. Goście zeszli zatem na przerwę z pozytywnym wynikiem jednak żółte kartki zarobili Konrad Misztal oraz strzelec drugiej bramki.

Druga połowa przyniosła upomnienie dla Dawida Lisowskiego. Sama końcówka obfitowała w sporo emocji. Świetny kontratak zaliczył Kacper Jodłowski i pewnym strzałem przypieczętował zwycięstwo Siarki, która ostatecznie wyjechała z Kielc z pełną pulą.

1-0 Miłosz Strzeboński (7)
1-1 Kosei Iwao (14)
1-2 Piotr Lisowski (18)
1-3 Kacper Jodłowski (90+1)

Siarka: Cymerys, Sulkowski (Feret 80'), Bracik, Woś. I, Misztal, Kaliniec, Lisowski D. (Mróz 87'), Lisowski P. (Jodłowski 72'), Ogorzały (Czajkowski 80'), Prusiński, Iwao.