2024-09-30 14:32:52

Koszykarze Resovii przegrali z Astorią Bydgoszcz na inaugurację 1 ligi

Koszykarze Resovii przegrali na inaugurację 1 ligi z Astorią Bydgoszcz (fot. Resovia Rzeszów koszykówka)
Na inaugurację sezonu w Pekao S.A. 1 lidze koszykarze Resovii przegrali u siebie z Astorią Bydgoszcz 49-85.

Koszykarze Resovii rozpoczęli zmagania w 1 lidze od bolesnej porażki. Miejscowi mierzyli się z jednym z głównych kandydatów do awansu - Astorią Bydgoszcz. W składzie gospodarzy zabrakło trzech podstawowych zawodników i różnica była bardzo widoczna na parkiecie.

"Bieszczadzkie Wilki" w całym spotkaniu prowadziły tylko raz, na początku I kwarty (6-5). Z każdą kolejną minutą przewagę zaczęli zyskiwać przyjezdni, co potwierdzili już pod koniec pierwszej ćwiartki (12-25). W II kwarcie zespół z Bydgoszczy konsekwentnie budował przewagę i do przerwy prowadził już 47-22.

Gospodarze nieco zniwelowali straty w III kwarcie, odrobili 14 punktów, jednak cały czas na prowadzeniu pozostawała Astoria Bydgoszcz, która w ostatniej odsłonie dopełniła formalności (5-20).

Dodatkowo podczas II kwarty w zespole Resovii kontuzji kolana nabawił się Maksymilian Formella. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie pauzował.

OPTeam Energia Polska Resovia – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 49:85 (12:25, 10:22, 22:18, 5:20)

OPTeam Energia Polska Resovia: Henderson 11, Ziółko 8, Jędrzejewski 9, Wątroba 8, Margiciok 4,   oraz Szpyrka 1, Krzywdziński -, Formella 2, Indyk 6

Enea Abramczyk Astoria: Nowakowski 11, Wilk 7, Kiwilsza 10, Kamiński 5, Andrzejewski 7 oraz Dzierżak 6, Kimbrough 20, Czempiel 9, Wińkowski 5, Siewruk 5