2024-09-14 11:09:59

Stal II Mielec zremisowała bezbramkowo z Sokołem Kamień

fot: Krzysztof Paryś Fotografia Sportowa
Stal II Mielec pomimo wielu okazji bramkowych remisuje 0-0 z Sokołem Kamień w fatalnych warunkach pogodowych.

Od samego początku spotkania warunki pogodowe we Woli Chorzelowskiej były tragiczne. Dlatego też piłka bardzo często stawała na boisku, straszliwie ciężko grało się piłkarzom obydwu drużyn.

Groźny strzał z rzutu wolnego oddał na początku starcia Matvii Yanchuk, piłką powędrowała po murze nad bramką Sokoła Kamień. W 31. minucie strzał z główki, po wrzutce z rzutu rożnego oddał Dawid Zięba, lecz w środek bramkarza.

Kilka minut później znowu groźnym uderzeniem postraszył Matvii Yanczuk, aczkolwiek wyłapał piłkę Maciej Siudak. W 40. minucie była kontrowersyjna sytuacja, bo piłkę reką zagrywał we własnym polu karnym zawodnik przyjezdnych.

Aczkolwiek główny arbiter pojedynku nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. W pierwszej połowie brakowało zdecydowanie skuteczności mieleckim piłkarzom. Stal II Mielec powinna prowadzić do przerwy, lecz w pierwszej części nie zobaczyliśmy goli.

Po przerwie Sokół Kamień był zmuszony zmienić swojego bramkarza. Mianowicie Maciej Siudak doznał kontuzji kostki, w jego miejsce pojawił się między słupkami Tomasz Zieliński. Dobrą akcję wyprowadziła młoda drużyna Stali.

Piłkę do Xaviera Grzybowskiego podawał Szymon Szlęk, lecz skrzydłowy gospodarzy nie był w stanie umieścić futbolówki w sieci. Od 60. minuty goście przycisnęli trochę rywali. Mieli liczne dośrodkowania w pole karne, lecz na posterunku byli stoperzy "biało-niebieskich".

Stal II Mielec nie zwalniała tempa i odpowiadała rywalom, obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety nie zobaczyliśmy bramek w tym meczu, podopieczni Rafał Rudnego powinni wygrać to spotkanie, ale tak się nie stało.

Stal II Mielec: Skład niedostępny

Sokół Kamień: Siudak (45' Zieliński), Konefał, Piekut, Pikuła, Mazur, Rychel, Podstawek, Zwolski, Łuczyk, Rębisz, Rurak