2024-09-13 20:53:00

Strug Tyczyn gorszy od JKS-u Jarosław

Za Strugiem Tyczyn kolejny ciężki mecz. Fot. Krtse.photography
Nie było niespodzianki w meczu 8. kolejki IV ligi podkarpackiej pomiędzy Strugiem Tyczyn a JKS-em Jarosław. Wyżej notowani goście wywieźli trzy punkty a końcowy rezultat został ustalony w zaledwie 180 sekund pierwszej połowy.

Otwarcie spotkania było bardzo wyrównane. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale nie przełożyło na groźniejsze akcje. Pierwszy celny strzał na bramkę rywali padł za sprawą Karola Nieckarza, lecz bramkarz nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Gol za golem w 3 minuty!

Podopieczni Bogdana Zająca wyszli na prowadzenie w 20. minucie. Idealne podanie otrzymał Oliwier Pilch i w sytuacji sam na sam otworzył wynik meczu. Obrona miejscowych nie zdążyła jeszcze ochłonąć i zrobiło się 0-2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sylwester Magdziak.

Riposta Strugu była natychmiastowa. Po faulu w polu karnym piłkę na jedenastym metrze ustawił Mateusz Prokop i zdobył kontaktową bramkę.

Minęło 180 sekund i jarosławianie mogli wrócić do dwubramkowego prowadzenia. Pojedynek z golkiperem Strugu przegrał jednak Rafał Dusiło

Przed zmianą stron ponownie spróbował Magdziak. Po jego centrostrzale Kamila Kowala uratowała poprzeczka.

Druga odsłona przypominała poprzednią. Lepiej wyglądał faworyt do awansu, co zaowocowało kolejną szansą Dusiło, także i tym razem na posterunku był bramkarz Strugu.

Zawody nabrały tempa po 60. minucie. Najpierw z narożnika boiska uderzył Karol Nieckarz, nie zdołał jednak zaskoczyć Maksyma Gueidova. Gra przeniosła się pod bramkę gospodarzy i sporymi umiejętnościami wykazał się Kowal, który najpierw wyszedł zwycięsko w pojedynku z graczem rywali, a następnie obronił jego dobitkę.

Na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem Jakuba Kozy, przyjezdni po raz drugi trafili w poprzeczkę. W końcówce zatriumfowało doświadczenie jarosławian, którzy skutecznie oddalali grę od własnej bramki i nie pozwolili przeciwnikom na przejęcie inicjatywy.

0-1 Oliwier Pilch (23)
0-2 Sylwester Magdziak (24)
1-2 Mateusz Prokop (25-rzut karny)

Strug Tyczyn (wyjściowy skład): Kamil Kowal- Karol Cholewa, Konrad Zabawa, Michał Gida (75. Wojciech Czekaj), Patryk Mendoń, Przemysław Rembisz- Karol Nieckarz (72. Kacper Benc), Krzysztof Domino (72. Adrian Wrona) , Mateusz Prokop (75. Wojciech Lisowicz), Mateusz Rejowski (60. Kacper Bomba)- Mateusz Jędryas (60. Bartosz Góra)
JKS Jarosław (wyjściowy skład): Maksym Guridov- Mateusz Zając, Radosław Roga, Sebastian Kocój, Karol Ptasznik- Sylwester Magdziak, Jakub Chrupcała, Oliwier Pilch, Paweł Oziębło, Piotr Pindak- Rafał Dusiło.

Sędzia: Jakub Koza
Żółte kartki: Patryk Mendoń (48-faul) - Oliwier Pilch (38-niesportowe zachowanie), Piotr Pindak (80-faul), Mateusz Zając (90-faul)