2024-09-13 19:52:22

Resovia lepsza od KKS-u Kalisz. Maciej Górski z dubletem

Maciej Górski zapewnił Resovii zwycięstwo (fot. P. Golonka/ Resovia)
Resovia pokonała KKS Kalisz po dwóch golach Macieja Górskiego i co najmniej do jutra pozstanie na pozycji wicelidera tabeli.

Maciej Górski dał Resovii prowadzenie

Zaledwie siedmiu minut potrzebowali rzeszowianie żeby objąć prowadzenie. Ze swojej połowy ruszył Danian Pavlas, dograł do Bartłomieja Eizencharta, ten posłał wrzutkę w pole karne, a tam Maciej Górski z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Napastnik "Pasiaków" zanotował czwarte trafienie w tym sezonie.

W kolejnych minutach próbowali odpowiedzieć goście, ale niewiele z tego wynikało. Około 17. minuty znów w sytuacji podbramkowej znalazł się natomiast Maciej Górski, jednak nie zdołał czysto uderzyć.

W 27. minucie Jakub Tetyk okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z rywalem, jednak wcześniej i tak arbiter dopatrzył się spalonego. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Bartłomiej Wasiluk, ale również znalazł się na spalonym.

W końcówce pierwszej części aktywniejsi  byli piłkarze KKS-u. Podopieczni Jakuba Żukowskiego skutecznie utrudniali im jednak zapędy ofensywne i po pierwszej połołowie pozostawali na prowadzeniu.

Tuż po zmianie stron znów celnie na bramkę uderzył Maciej Górski zza szesnastki, ale bramkarz bez problemów poradził sobie z tym uderzeniem.

W 61. minucie Maksymilian Hebel napędził akcję, do piłki doszedł Dawid Pieniążek i uderzył na bramkę. Dobrze interweniował jednak bramkarz.

Maciej Górski z dubletem

W 67. minucie Dawid Pieniążek zagrał do Macieja Górskiego, ten zmylił obrońców i precyzyjnym uderzeniem w dalszym róg, umieścił piłkę tuż przy słupku. Rzeszowianie przeważali nad rywali i w 80. minucie bliski szczęścia był jeszcze Bartłomiej Eiznechart, ale i tym razem górą był golkiper.

Do ostatniego gwizdka podopieczni Jakuba Żukowskiego prowadzili grę i nie wypuścili już kompletu punktów. Tym samym Resovia awansowała na pozycję wicelidera tabeli!

1-0 Maciej Górski (7)
2-0 Maciej Górski (67)

Resovia: 1. Jakub Tetyk - 17. Radosław Adamski (83, 20. Radosław Bąk), 2. Mateusz Bondarenko, 4. Krystian Szymocha, 27. Danian Pawłas - 8. Dawid Pieniążek (83, 15. Damian Kotecki), 6. Bartłomiej Wasiluk (59, 10. Maksymilian Hebel), 99. Radosław Kanach (83, 22. Kornel Rębisz), 7. Filip Zawadzki (59, 14. Marcin Urynowicz), 24. Bartłomiej Eizenchart - 9. Maciej Górski.

KKS 1925 Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 16. Bartłomiej Putno (82, 11. Kacper Skibicki), 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak - 77. Krzysztof Toporkiewicz (55, 24. Jakub Głaz), 7. Piotr Kusiński, 8. Mateusz Andruszko (82, 15. Wiktor Staszak), 71. Kamil Koczy (70, 10. Néstor Gordillo) - 19. Mikołaj Chaciński (70, 22. Wojciech Maroszek).

żółte kartki: Wasiluk, Szymocha, Górski, Hebel - Gawlik, Andruszko, Maroszek.