2024-09-13 18:30:26

Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Karpaty Krosno

Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał u siebie 5-0 Karpaty Krosno w meczu 8. kolejki IV Ligi Podkarpackiej!

Dobre widowisko w Kolbuszowej Dolnej zapewniły jedyna w tym sezonie niepokonana drużyna Sokoła oraz spadkowicz z trzeciej ligi, krośnieńskie Karpaty.

"Michał Musik Show" w Kolbuszowej

Od początku meczu to gospodarze sprawiali wrażenie groźniejszej drużyny. I w 11. minucie po serii dośrodkowań potwierdzili to! Najwyżej w polu karnym Karpat wyskoczył do piłki Michał Musik i głową skierował piłkę do siatki gości przy samym słupku wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie!

W kolejnych minutach wyżej zaatakowali podopieczni trenera Dariusza Liany. Goście, mimo że często gościli pod polem karnym Sokoła, nie potrafili jednak stworzyć zbyt wielu dogodnych sytuacji. Brakowało ostatniego podania lub celnego strzału na bramkę.

Podopieczni trenera Marcina Wołowca swój kolejny moment boiskowej przewagi wykorzystali znakomicie! Piłkę w polu karnym otrzymał ponownie Michał Musik i płaskim strzałem pokonał on bramkarza gości! Było to jedenaste trafienie napastnika gospodarzy w tym sezonie.

Po przerwie goście wyszli na murawę zdeterminowani, by walczyć o jakiekolwiek punkty. Drużyna z Kolbuszowej Dolnej ze swoim superstrzelcem miała jednak inne plany!

Sokół Kolbuszowa nadal liderem 4 ligi

W 56. minucie po akcji lewą stroną boiska dogranie w okolicę piątego metra pewnie wykorzystał Michał Musik zdobywając tym sposobem hat-tricka!

Napastnik gospodarzy po raz czwarty i ostatni do siatki rywali piłkę skierował w 71. minucie! Michał Musik tym samym ma już trzynaście trafień na swoim koncie w tym sezonie!

Dzieła zniszczenia dopełnił w 90. minucie meczu wprowadzony wcześniej na boisko Mikołaj Szczurek, ustalając wynik spotkania na 5-0 dla drużyny gospodarzy.

Podopieczni trenera Marcina Wołowca pozostają liderem rozgrywek i jedyną niepokonaną w IV Lidze Podkarpackiej drużyną.

1-0 Michał Musik (11)
2-0 Michał Musik (39)
3-0 Michał Musik (56)
4-0 Michał Musik (71)
5-0 Mikołaj Szczurek (90)

Sokół Kolbuszowa Dolna (wyjściowy skład): Lewandowski - Mazurek, Mokrzycki, Wątróbski, Skupiński, Tetlak, Cyganowski, Drelich, Musik, Szczurek, Khoralskyi

Karpaty Krosno (wyjściowy skład): Frydrych - Gierlasiński, Guedes, Czop, Fundakowski, Radulj, Smoleń, Stasz, Jaślar, Gabriel, Wajs

Sędziował: Tomasz Kopeć