2024-09-05 23:33:00

Rafał Wilk z brązem na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu!

Paryż okazał się szczęśliwy dla Rafała Wilka. Urodzony w Łańcucie sportowiec wywalczył brązowy medal igrzysk paralimpijskich, które odbywają się w stolicy Francji.

Na liczącej przeszło 56km trasie wyścigu ze startu wspólnego w parakolarstwie szosowym, Polak minął linię mety na trzecim miejscu z czasem 1:34.50. Jako pierwszy finiszował Holender Jetze Plat z Holandii (1:29.15), tuż za nim uplasował się Austriak Thomas Fruehwirth ze stratą 31 sekund.

W rywalizacji wzięło udział 11 zawodników, ośmiu z nich zostało sklasyfikowanych.

Jest to piąty medal byłego żużlowca m.in. Stali Rzeszów oraz ówczesnego KSŻ-u Krosno. Na jego dorobek składają się także dwa złote krążki zdobyte w Londynie oraz złoto i srebro z Rio De Janeiro.