2024-08-31 19:38:35

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała u siebie Podlasie Biała Podlaska

Pogoń-Sokół Lubaczów z kompletem punktów drugi raz w tym sezonie (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów)
Pogoń-Sokół Lubaczów wygrała drugi mecz w tym sezonie. Podopieczni Konrada Wójtowicza pokonali przed własną publicznością Podlasie Biała Podlaska 3-0.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie. Po szybkiej kontrze najpierw na bramkę uderzał Kamil Rębisz, z jego strzałem poradził sobie golkiper, jednak przy dobitce Szymona Dziadosza był już bezradny.

Później w dogodnej sytuacji znalazł się Oskar Majda, ale najpierw jego strzał wybronił bramkarz, a później dobitka Kamila Rębisza była już niecelna. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie próbował odpowiedzieć Piotr Cichocki, ale kapitalnie w bramce spisywał się Tomasz Siryk.

Dwa gole dla gospodarzy po zmianie stron

Po zmianie stron aktywniejsi byli piłkarze z Podlasia, jednak razili nieskutecznością, co szybko wykorzystali gospodarze.

W 56. minucie piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów wyszli z kolejną, jak się później okazało zabójczą kontrą, a na listę strzelców wpisał się Vladyslav Roslyakov.

Po starcie kolejnego gola Podlasie nadal naciskało. Bramkę zamurował jednak Tomasz Siryk i ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do miejscowych. W 72. minucie indywidualną akcję wykończył Oskar Majda i komplet punktów został w Lubaczowie.

1-0 Szymon Dziadosz (7)
2-0 Vladyslav Roslyakov (56)
3-0 Oskar Majda (72)

Pogoń-Sokół Lubaczów:  Siryk – Gul, Hołuj, Majda (78 Jezierski), Rębisz (65 Więckowski), Dziadosz (78 Wyparło), Roslyakov (78 Rusian), Bielenda, Rop (60 Król), Guedes, Duda.

Podlasie Biała Podlaska: Lipiec – Krawczyk, Podstolak, Avdieiev, Maluga (76 Kaczyński), Kamiński (76 Orzechowski), Andrzejuk (54 Horzhoui), Pigiel, Opalski, Wnuk (54 Lepiarz), Cichocki (54 Pokora)
Żółte kartki: Hołuj, Rop – Kamiński