2024-08-23 19:19:00

Nazar Verbnyi bohaterem Cosmosu Nowotaniec! Jego bramka dała zwycięstwo nad Sokołem Sieniawa

Cosmos Nowotaniec pokonał na wyjeździe Sokół Sieniawa 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Nazar Verbnyi w 89. minucie meczu.

Zdecydowanem faworytem tego meczu była ekipa Cosmosu Nowotaniec i to goście mieli lepsze okazje do zdobycia bramki. Już w 12. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła Sieniawa znalazł się Martin Geci, ale uderzył niecelnie.

W całej połowie akcje gości były dużo groźniejsza i ich gra bardziej składna. Natomiast gospodarze ograniczali się do długich podań. W miarę upływu czasu gra była coraz bardziej rwana, a Cosmos dostosował się do gospodarzy. Ostatecznie do przerwy było 0-0 po bardzo słabej grze obu drużyn.

Siedem minut po zmianie stron Sokół Sieniawa przeprowadził ładną akcję i piłka trafiła pod nogi Szymona Maćkowiaka, ale piłkarz gospodarzy uderzył nad poprzeczką bramki Piotra Krzanowskiego. I to zwiastowało, że w drugiej połowie będzie zdecydowanie lepszy mecz i tak też było.

Od 74. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę, bowiem bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Rakhidi Manamela. Obrońca gospodarzy nierozważnie zaatakował piłkę i trafił Ivana Hurę w nogę. Chwilę później jeden z zawodników gospodarzy mógł wykorzystać nieporozumienie między obrońcą Cosmosu, a bramkarzem. Ostatecznie sędzia dopatrzył się przewinienia. W kolejnych minutach atakowali goście, a Sokół oganiczał się do obrony i wyprowadzania kontr.

Osiem minut przed końcem meczu Nazar Verbnyy zdecydował się uderzenie z dystansu, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. W 89. minucie ten sam zawodnik uderzył i tym razem piłka wpadła do siatki! Asystę przy tej bramce zapisał Harrison Perea. Ostatecznie było to trafienie na wagę trzech punkty dla ekipy prowadzonej przez Grzegorza Pastuszaka.

0-1 Nazar Verbnyi (89)

Sokół Sieniawa: Ważny - Manamela, Padiasek, Stankiewicz, Pigan (62. Walat), Mac, Szczybyło, Maćkowiak, Basznianin, Kopcio (82. Stefan), Halejcio

Cosmos Nowotaniec: Krzanowski - Ostrowski, Hura (88. Karczyński), Pieszczoch (78. Piotrowski), Gomułka, Verbnyi, Gołda (67. Pelc), Phkhakadze (82. Diumasumbu), Pieniążek (46. Harrison), Pirnach, Geci