2024-08-18 19:26:10

Igloopol Dębica lepszy od Sokoła Sieniawa. Dwa gole Doriana Buczka

Igloopol Dębica z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie (fot. Igloopol Dębica/facebook)
Igloopol Dębica zainkasował pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Dwa trafienia Doriana Buczka zapewniły gospodarzom zwycięstwo na Sokołem Sieniawa.

Przez pierwszy kwadrans na boisku działo się bardzo niewiele. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod polem karnym rywali, jednak nie można tutaj wspomnieć o żadnej klarownej sytuacji.

W 21. minucie z przewrotki próbował uderzyć Marcin Stefanik ale wysoko nad bramka. Chwilę później jeden z zawodników Sieniawy wychodził dwóch na jednego, zdołał oddać strzał ale nie sprawił większych problemów bramkarzowi.

W 31. minucie z dystansu przymierzył Manamela Rakhidi ale wysoko nad bramką. W 39 minucie Marcin Stefanik wpadł w pole karne i po raz kolejny zagroził bramce przyjezdnym. Dobrze interweniował jednak Bartosz Siryk. Jeszcze przed przerwą po wrzutce glowkowal Aleks Kopcio ale prosto w rece bramkarza.

Dwa gole Doriana Buczka i pierwsze zwycięstwo Igloopolu

Po bezbramkowej pierwszej części ruszyli piłkarze Igloopolu i skutecznie wykorzystali błędy defensywy rywali. W 60. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Dorian Buczek i futbolówka wpadła w samo okienko.

Trzy minuty później rajdem lewą stroną ruszył jeden z piłkarzy Igloopolu i został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem po raz kolejny okazał się Dorian Buczek i kompletując dublet zamknął wynik spotkania.

Dwie minuty przed końcem spotkania Sokół Sieniawa mógł zniwelować straty, ale kapitalną interwencją po strzale głową Piotra Misząga wykazał się Maksymilian Lis.

1-0 Dorian Buczek (60)
2-0 Dorian Buczek (63-rzut karny)

Igloopol Dębica (skład wyjściowy): Lis - Pawłowski, Kozłowski, Ciskał, Peda, Buczek, Stefanik, Majka, Kurek, Łoch, Leśniak

Sokół Sieniawa (skład wyjściowy): Siryk - Manamela, Padiasek, Stankiewicz, Pigan, Walat, Mac, Szczydło, Maćkowiak, Basznianin, Kopcio