2024-08-17 18:40:00

Zacięta walka w Krośnie! Wilki wygrywają w ćwierćfinale z Rybnikiem

W sobotnie popołudnie rozpoczęła się pierwsza rywalizacja w fazie play-off Metalkas 2. Ekstraligi. Gospodarzem spotkania były Cellfast Wilki Krosno, które po ciężkim boju wygrały z ROW-em Rybnik w bardzo wyrównany sposób wynikiem 46:44.

W meczach ćwierćfinałowych nie ma łatwych spotkań. Do takich należał mecz Cellfast Wilków Krosno przeciwko "Rekinom", które ostatni mecz na Podkarpaciu przegrały z wynikiem 47:43. Sobotnia walka była mocno wyrównana, ale w pierwszej połowie meczu minimalną przewagę mieli gospodarze. Goście na prowadzenie wyszli już po biegu 9 z wynikiem 28:26. Niestety później doszło do fatalnego w skutkach wypadku, w którym uczestniczyło aż trzech zawodników. Niestety Vaclav Milik - kapitan Wilków musiał zostać przewieziony do szpitala.

Dzięki tej niefortunnej sytuacji na tor wyjechał Norbert Krakowiak, który został zwycięzcą 14 biegu! Przyczynił się zatem do wygranej "watahy". Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie gospodarzy został Jonas Seifert-Salk.