2024-08-11 15:02:19

Daria Pikulik z olimpijskim srebrem. To dziesiąty medal dla Polski

Daria Pikulik zdobyła srebrny medal w kolarstwie torowym. Konkretnie w omnium, czyli wieloboju w kolarstwie torowym. Polka przegrała jedynie z Amerykanką Jennifer Valente.
Pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej Daria Pikulik zdobyła dziesiąty medal dla Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Polka, która jest brązową medalistką mistrzostw świata z 2020 roku, zdobyła w tej konkurencji (omnium) łącznie aż 131 punktów. W ostatnim biegu puntkowym zaliczyła aż 59 "oczek". To wystarczyło do srebrnego medalu.

Złoto przypadło Amerykance Jennifer Valente, a po brązowy medal sięgnęła Nowozelandka Ally Wollaston.

Igrzyska Olimpijski - Paryż 2024. Czy jest omnium?

Omnium to wielobój wchodzący w skład kolarstwa torowego. Obecnie składa się z czterech konkurencji: scratch (15 km mężczyźni, 10 km kobiety), wyścig eliminacyjny/australijski (48 okrążeń przy 24 zawodnikach), wyścig na tempo,  wyścig punktowy (25 km mężczyźni, 20 km kobiety).

Daria Pikulik zajęła 14. miejsce w wyściu scratch (14 punktów), 7. miejsce w wyściu na tempo (36 punktów), 8. miejsce w wyścigu eliminacyjnym (22 punkty). W ostatnim wyściu punktowym Polka była najlepsza zdobywając aż 59 punktów.

Ostatecznie dało jej to 131 "oczek" i drugie miejsce. Pierwsza Valente zdobyła 144 punkty, a trzecia Wollaston 125.

Podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu Polacy zdobyli jak na razie łącznie 10 medali. Jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych. Impreza kończy się dziś.

Cały start Polki możecie zobaczyć tutaj: Daria Pikulik wicemistrzynią olimpijską [WIDEO]