2024-08-10 19:09:00

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała Wiślan Skawina! To historyczne zwycięstwo

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała Wiślan Skawina 2-1. To historczyne, bo pierwsze zwycięstwo beniaminka w 3 lidze. Co więcej, zwycięstwo w pełni zasłużone.

Pogoń-Sokoł Lubaczów już po pierwszej minucie gry prowadziła z Wiślanami Skawina. Po akcji prawą stroną Oskar Majda podał piłkę wzdłuż pola karnego do Grzegorza Gawle, a ten drugi nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki. W dalszej części tej połowy goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to sytuacje bramkowe.

Natomiast w 42. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po dwójkowej akcji Gawle - Kamil Rębisz, ten drugi zdobył drugą bramkę dla ekipy prowadzonej przez Konrada Wójtowicza. Tym samym na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2-0.

Po zmianie stron piłkarze prowadzeni przez Łukasza Skrzyńskiego wciąż atakowali. Jednak dopiero dwadzieścia minut przed końcem meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola kontaktowego zdobył Patryk Kołodziej. Obrońca gości skutecznie uderzył piłkę głową.

W dalszej cześci meczu Wiślanie byli przy piłce, a Pogoń-Sokół koncentrowała się na obronie i próbowała kontrować gości. Z ofensywny ekipy ze Skawiny nic nie wynikało, a zdecydowanie groźniejsi byli gospodarze. W 88. minucie jeden z szybkch ataków gospodarzy zakończył się strzałem w słupek. Ostatecznie Pogoń-Sokół zdobyła historyczne pierwsze punkty w 3 lidze. Było to zwycięstwo w pełni zasłużone!

1-0 Grzegorz Gawle (1)
2-0 Kamil Rębisz (42)
2-1 Patryk Kołodziej (69)

Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk - Gul, Majda (75. Matfij), Rębisz, Bielenda (82. Hołuj), Więckowski, Rop, L. Guedes (82. Król), Gawle (75. Rusian), Ausfeld (65. Popiela), Duda

Wiślanie Skawina: Brańczyk - Janeczek, Krasuski (70. Wiśniewski), Morawski, Bąk (80. Bociek), Monsuru (70. Skiba), Kołodziej, Dynarek, Stachera, Ożóg (46. Żurek), Radwanek (56. Cholewa)