2024-08-05 17:25:05

Maciej Górski po meczu z Zagłębiem Sosnowiec: Złość jest ogromna

Resovia przegrała wczoraj na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0-2. Po meczu o swoich spostrzeżeniach opowiedział zawodnik Pasiaków- Maciej Górski.

- No niestety mam takie odczucia, że trochę ten mecz był takim powrotem, przykro mi, że to mówicie, ale powrotem do przeszłości, gdzie mieliśmy ogromne problemy gdzieś z wyprowadzeniem piłki. Znaleźliśmy się na połowie przeciwnika. Na Zagłębie łatwo zakładało na nas pressing. Zostaliśmy rozczytani z naszą grą. Mieliśmy gdzieś bocznymi sektorami dostawać się w ich szeregi obronne.- z niezadowoleniem opisał grę Resovii Maciej Górski.

-Natomiast ta gra była taka, z mojej perspektywy, wolna, schematyczna. I nie mieliśmy z tego korzyści, bo zawodnicy Zagłębia zdążyli przesuwać i zamykać te sektory. Takich akcji było jak na lekarstwo. Wciągnęliśmy się w taką grę, która nie przynosi nam korzyści. Dużo tego rozgrywania na własnej połowie. Mało byliśmy na połowie przeciwnika. I oni skutecznie nas pressowali.

"Za tydzień mamy szansę na rehabilitację. Najlepiej jakby ten mecz odbył się już jutro, bo złość jest ogromna."

-I ciężko powiedzieć, że byliśmy równorzędnym zespołem dla przeciwnika. Bo to jednak oni mimo wszystko dyktowali warunki. Sosnowiec to jest na pewno teren, na którym jeszcze nie jedna ekipa straci punkty.