2024-08-03 13:50:26

Wieczysta Kraków rozbiła ŁKS II Łódź. Dwa gole Michała Trąbki

Wieczysta Kraków wygrała z ŁKS-em Łódź, a dwa gole zdobył Michał Trąbka (fot. Chachlowska / Wieczysta Kraków / archiwum)
Piłkarze Wieczystej Kraków odnieśli drugie zwycięstwu na szczeblu rozgrywek 2 ligi. Krakowski zespół pokonał ŁKS II Łódź 4-0 po dwóch golach Michała Trąbki i jednym trafieniu Chumy oraz Pawła Łysiaka.

Podopieczni Sławomira Peszko po wpadce w pierwszym meczu sezonu z Resovią jak na razie są bezbłędni. Najpierw jednobramkowa wygrana z rezerwami Zagłębia Lubin, a teraz - pewne trzy punkty w starciu z drugą drużyną ŁKS-u Łódź.

Wieczysta Kraków wyszła na prowadzenie już w 27. minucie spotkania.

Michał Trąbka najpierw przymierzył zza pola karnego, ale jego strzał zdołał wybronić Tomasz Kucharski. Golkiper ŁKS-u II Łódź był jednak bezradny wobec dobitki Trąbki, który po raz pierwszy tego dnia wpakował piłkę do siatki.

Drugi gol dla Wieczystej Kraków padł chwilę przed zmianą stron. Ponownie jego autorem był Michał Trąbka, notabene były zawodnik ŁKS-u Łódź. Tym razem popisał się precyzyjnym uderzeniem z ok. 20 metrów. Do przerwy w Krakowie było 2-0 dla gospodarzy.

Łódzki Klub Sportowy doskonałą okazję na odrobienie jednej bramki straty miał chwilę po przerwie. Po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu pod bramką Wieczystej piłka trafiła w słupek.

Prowadzenie Wieczystej Kraków podwyższył w 65. minucie Hiszpan Rafael Gonzalez Rodriguez, czyli popularny "Chuma", a wynik spotkania na 4-0 ustalił w końcówce Paweł Łysiak.

Druga drużyna ŁKS-u Łódź kończyła to spotkanie w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Mateusz Wzięch.

1-0 Michał Trąbka (27)
2-0 Michał Trąbka (44)
3-0 Chuma (65)
4-0 Paweł Łysiak (87)

Wieczysta Kraków: Antoni Mikułko - Bartosz Brzęk (77. Dawid Kiedrowicz), Daniel Mikołajewski, Michał Pazdan, Rafał Pietrzak - Manuel Torres, Jacek Góralski (73. Tomasz Swędrowski), Michał Trąbka (73. Paweł Łysiak), Joan Roman, Lisandro Semedo (61. Dani Sandoval) - Michał Feliks (61. Chuma).

ŁKS II Łódź: Tomasz Kucharski - Franciszek Saganowski, Krzysztof Fałowski, Aleksander Ślęzak, Marcel Wszołek - Mikołaj Lipień, Yuya Kamon (46. Ricardo Goncalves do Nascimento), Jan Kuźma (67. Maksymilian Rozwandowicz), Aleksander Iwańczyk (67. Mateusz Wzięch), Lamine Coulibaly (87. Błażej Tłaczała) - Alan Siwek (67. Oliwier Sławiński).

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Żółte kartki: Semedo, Brzęk, Feliks, Sandoval - Coulibaly, Goncalves do Nascimento, Wzięch.
Czerwona kartka: Wzięch (81, druga żółta).