2024-07-26 21:01:59

Resovia pokonała Chojniczankę Chojnice! Zwycięski gol Bartłomieja Eizencharta

Resovia z drugim ligowym zwycięstwem (fot. P. Golonka/ Resovia)
Resovia pokonała Chojniczankę Chojnice 1-0. Zwycięstwo "Pasiakom" zapewnił Bartłomiej Eizenchart w pierwszej części spotkania.

Resovia po udanej inauguracji rozpoczęła zmagania przed własną publicznością. Rzeszowianie w 2. kolejce Betclic 2 ligi podejmowali Chojniczankę Chojnice, która również zwyciężyła na start rozgrywek.

W pierwszych dziesięciu minutach gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi.

Pierwsza dogodna sytuacja dla "Pasiaków" pojawiła się w 14. minucie. Bartłomiej Eizenchart dograł do Radosława Adamskiego, który pokusił się o strzał. Bramkarz odbił przed siebie a później uderzał Maciej Górski, ale nie trafił czysto w piłkę.

Chwilę później dwójkową akcję przeprowadził Filip Zawadzki z Maciejem Górskim i ostatecznie piłka wylądowała w rękach Damiana Primela. Napór Resovii jednak nie ustawał. Z okolicy 18. metra przymierzył Bartłomiej Wasiluk i golkiper sparował na rzut rożny.

Bartłomiej Eizenchart otworzył wynik spotkania

W 23. minucie Resovia wyszła na prowadzenie. Akcję rozpoczął Marcin Urynowicz, dograł na prawą stronę do Gracjana Jarocha, ten oddał Urynowiczowi, który niepilnowany z okolicy 13. metra uderzył na bramkę. Piłkę przed siebie odbił Primel, a skutecznie do bramki dobił ją Bartłomiej Eizenchart.

Końcówka pierwszej połowy dla gości

Po stracie gola nieco odważniej ruszyła Chojniczanka. W 35. minucie po wrzutce w pole karne strzelał Bartosz Pikul, ale uderzył zbyt lekko, aby pokonać Jakuba Tetyka. Cztery minuty później na bramkę uderzał Adrian Kacerik, jednak wysoko nad bramką.

W 41. minucie goście zmarnowali znakomitą sytuację. Po wrzutce z lewej strony pola karnego niepilnowany Korczyc trafił minimalnie obok słupka. Minutę przed przerwą Michał Biskup z dwóch metrów uderzał głową, ale kolejny raz kapitalnie w bramce interweniował Jakub Tetyk

Przewaga Resovii po zmianie stron

W 56. minucie o gola mógł pokusić się Filip Zawadzki. Piłka przelciała jednak tuż obok słupka, a wcześniej odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny. Chwilę później kolejną okazję mieli podopieczni Jakuba Żukowskiego. Po wrzutce z lewej strony dwukrotnie główkował Radosław Bąk, piłka wpadła do siatki, jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

W 68. minucie w pole karne wbiegł Danian Pavlas, przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i trafił w słupek. Chwilę później bliski szczęścia był Maciej Górski, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

W 83. minucie z ostrego kąta na strzał zdecydował się ponownie Maciej Górski, ale bramkarz wbił nogą na rzut rożny. Do ostatniej minuty więcej bramek już nie padło i rzeszowianie po raz drugi w tym sezonie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

1-0 Bartłomiej Eizenchart (23)

Resovia: 1. Jakub Tetyk - 20. Radosław Bąk, 2. Mateusz Bondarenko, 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski - 25. Gracjan Jaroch, 6. Bartłomiej Wasiluk, 14. Marcin Urynowicz, 7. Filip Zawadzki (58, Danian Pawłas), 24. Bartłomiej Eizenchart (71, Radosław Kanach) - 9. Maciej Górski.

Chojniczanka: 29. Damian Primel - 22. Adrián Kačerík, 21. Jakub Goliński, 14. Beniamin Czajka, 11. Marcel Stefaniak - 91. Kacper Korczyc (63, 19. Jakub Romanik), 6. João Guilherme (46, 98. Jakub Branecki), 7. Błażej Szczepanek (86, 8. Tomasz Boczek), 20. Valērijs Šabala, 23. Bartosz Pikul (63, 79. Marcin Kozina) - 9. Michał Biskup (46, 18. Przemysław Sajdak).

żółte kartki: Adamski, Bondarenko - Goliński, Šabala.

sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).