2024-07-19 20:19:00

Polki uległy Serbkom na zakończenie memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

Po koncertowym pierwszym secie w wykonaniu Polek, pozostałe zakończyły się wygraną Serbii i tym samym to mistrzynie świata triumfowały w memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej.

Polki rozpoczęły to spotkanie od mocnego uderzenia. Efektowny atak Magdaleny Stysiak dał prowadzenie 7-2 i o czas poprosił Giovanni Guidetti. Po powrocie na parkiet jego podopieczne wzięły do odrabiania strat i traciły tylko jeden punkt, 9-8.

Wystarczyła jednak seria na zagrywce Magdaleny Jurczyk i błędy Serbek, by gospodynie nie tylko odbudowały przewagę, ale i odskoczyły na 7 oczek, 15-8.

Był to przełomowy moment w premierowej odsłonie. Biało-czerwone wrzuciły wyższy bieg i nie dały szans rywalkom, wygrywając do 17 po uderzeniu Natalii Mędrzyk

Serbki wróciły do gry

Drugi set był o wiele bardziej zacięty. Wyraźnie rozkręcała się Tijana Bosković, po jej bloku reprezentacja Serbii objęła pierwsze prowadzenie w tym pojedynku, 9-8.

Zawodniczki Stefano Lavariniego trzymały kontakt z przeciwniczkami, te jednak nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa- w końcówce rywalkę zatrzymała Hena Kurtagić, zaś drugą piłkę setową wykorzystała Sara Lozo, ustalając wynik na 25-21.

Nokaut w trzeciej partii

Mistrzynie świata poszły za ciosem w trzeciej partii. As serwisowy Lozo sprawił, że goście zbudowali sześciopunktową przewagę, 10-4.

Polki miały wyraźne problemy z przebiciem się przez serbski blok- Bianka Busa zastopowała Stysiak i dystans pomiędzy oboma zespołami powiększył się do ośmiu punktów, 14-6.

Opiekun polskiej reprezentacji wymienił połowę wyjściowego składu, jednak nie przeniosło się na to przebieg rywalizacji. Dobra zmiana Malwiny Smarzek to było stanowczo za mało, by postawić się Serbkom, które wygrały do 15.

Przyjezdne przypieczętowały zwycięstwo w czwartej odsłonie

Tylko otwarcie czwartej odsłony było wyrównane, gdy za linią 9. metra pojawiła się Bosković, przyjezdne zdobyły pięć punktów w serii, co pozwoliło im kontrolować wydarzenia boiskowe.

Reprezentacja Serbii dowodzona przez Maję Ognjenović nie pozwoliła Biało-czerwonym na złapanie wiatru w żagle. Goście rozluźnili się dopiero pod koniec zmagań, nie przeszkodziło im to jednak zwyciężyć do 19 i triumfować w całym turnieju.

Polska – Serbia 1-3 (25-17, 21-25, 15-25, 19-25)

Polska: Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Agnieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Maria Stenzel, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek, Martyna Czyrniańska, Klaudia Alagierska.
Serbia: Maja Ognjenović, Bianka Busa, Hena Kurtagić, Tijana Bošković, Sara Lozo, Maja Aleksić, Silvija Popoić (L) oraz Bojana Drča, Aleksandra Uzelac, Bojana Milenković, Katarina Lazović.