2024-06-26 13:07:00

Stal Mielec na remis z Resovią Rzeszów

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem Ekstraklasy Stal Mielec zremisowała z Resovią Rzeszów 2-2.

Początek rywalizacji w Woli Chorzelowskiej upłynął pod znakiem przewagi "bialo-niebieskich". Najpierw Shkurin podał do Getingera, którego uderzenie zdołał obronić bramkarz rywali. W 11. minucie kapitan Stali nie zdołał pokonać golkipera Resovii z rzutu karnego.

Niewykorzystane sytuacje zemścily się 12 minut później, gdy wynik otworzył Dawid Pieniążek.

Na ripostę podopiecznych Kamila Kieresia nie trzeba było długo czekać. W 30. minucie do wyrównania doprowadził Kōki Hinokio. Remis utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

W drugiej połowie na prowadzenie wyszli mielczanie. Piłkę do siatki "Pasów" wpakował Mateusz Stępień. Ambitnie grający rzeszowianie nie złożyli broni i w końcówce spotkania wyrównali dzięki bramce zawodnika testowanego.

PGE FKS Stal Mielec - Resovia 2-2 (1-1)

0-1 Dawid Pieniążek (23)
1-1 Koki Hinokio (30)
2-1 Mateusz Stępień (58)
2-2 testowany (84)

Stal Mielec: (I połowa) 1. Konrad Jałocha - 11. Kamil Pajnowski, 8. Mateusz Matras, 14. Michael Wyparło, 23. Krystian Getinger (36, 21. Krzysztof Wołkowicz), 10. Mateusz Stępień, 18. Piotr Wlazło, 24. Fryderyk Gerbowski, 26. Kōki Hinokio, 9. Łukasz Wolsztyński, 7. Ilja Szkurin. (II połowa) 99. Mateusz Dudek - Mateusz Stawny (87, 6. Alan Rudny), 3. Bert Esselink, 4. Krystian Szymocha, 19. Dawid Tkacz, 22. Rafa Santos, 10. Mateusz Stępień (64, 27. Alex Cetnar), 21. Krzysztof Wołkowicz, 9. Łukasz Wolsztyński (64, 28. Mateusz Tabisz), 25. Miłosz Kurowski, 15. Radosław Bąk (87, 16. Maksymilian Szady)

Resovia Rzeszów: (I połowa) zawodnik testowany - Radosław Adamski, Hlib Buchał, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Bartłomiej Eizenchart, Radosław Kanach, zawodnik testowany, Dawid Pieniążek - Gracjan Jaroch, Maciej Górski. (II połowa) Michał Gliwa - Kornel Rębisz, Karol Chuchro, Mateusz Bondarenko, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Bartłomiej Wasiluk, Dmytro Pirnacz (65 zawodnik testowany), zawodnik testowany - Kamil Mazek, Filip Mikrut.

Składy za: 90minut.pl