2024-06-06 23:49:55

UEFA Regions Cup. Podkarpacki ZPN awansował do turnieju finałowego

Kadra Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagra w turnieju finałowym (fot. Konrad Kwolek)
Reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej awansowała do finału rozgrywek UEFA Regions Cup. Nasza kadra pokonała Małopolski ZPN 2-0 po bramkach w samej końcówce.

Podkarpacki ZPN zagra w finale UEFA Regions Cup. Kadra prowadzona przez Dariusza Lianę zajęła pierwsze miejsce w grupie.

W środowym spotkaniu w Chrzanowie przez większość czasu utrzymywał się bezbramkowy remis. W 57. minucie Konrad Buć zmarnował jedenastkę, a wynik spotkania otworzył dopiero cztery minuty przed końcem Kamil Rębisz strzałem z pola karnego.

W 90. minucie zwycięstwo ekipy z Podkarpacia przypieczętował Karol Wajs, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi rywali.

Małopolski Związek Piłki Nożnej – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej 0-2 (0-0)

0-1 Kamil Rębisz (86)
0-2 Karol Wajs (90)

Małopolski ZPN: Sebastian Ropek – Dariusz Rajczyk, Jakub Jędrzejowski, Damian Matyja, Grzegorz Silczuk (63. Bartłomiej Gruszkowski) – Adrian Wójcik (45. Wiktor Kołodziej), Jakub Smagło, Grzegorz Misiura (78. Dawid Serafin), Bartłomiej Ostafin – Kacper Kęska (66. Kamil Siwiec), Jakub Seweryn (45. Patryk Koim). Trenerzy Jacek Matyja i Łukasz Szewczyk.

Podkarpacki ZPN: Kamil Dybski – Szymon Słysz (90. Kamil Janas), Marcin Sobol, Mateusz Gul, Krystian Wilk – Jakub Smoleń (76. Karol Wajs), Grzegorz Janiczak, Jakub Siedlecki (45. Kamil Matofij), Konrad Buć (68. Hubert Siepierski), Oskar Majda (76. Kamil Rębisz) – Adrian Nowak (45. Aleksander Gajdek)