2024-05-29 20:45:00

Stal Stalowa Wola w finale baraży o Fortuna 1 ligę!

Stal Stalowa Wola pokonała Chojniczankę Chojnice i awansowała do finału baraży o awans do Fortuna 1 ligi! W sobotę zmierzą się na wyjeździe z KKS-em Kalisz.

Już po ośmiu minutach gry doskonałą okazję mieli piłkarze Chojniczanki Chojnice i tylko poprzeczka uratowała ekipę Stali Stalowa Wola przed stratą bramki po strzale głową Tomasza Boczka.

Przez kolejne minuty gra toczyła się w środku pola. Częściej przy piłce byli podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego, ale nic z tego nie wynikało. W 36. minucie groźny strzał oddał Sebastian Szczytniewski

Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało do gospodarzy, ale strzał Jakuba Górskiego okazał się niecelny i do przerwy był remis 0-0.

Dziesięć minut po zmianie stron kapitalną okazję do zdobycia bramki mieli goście, ale kapitalną interwencją popisał się Mikołaj Smyłek. Bramkarz najpierw obronił strzał głową jednego z zawodników Chojniczanki, a później dobitkę Grzegorza Szymusika.

W 60. minucie Stalówka wyszła na prowadzenie! Gola bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Damian Urban. Chwilę później w polu karnym gospodarzy upadł Szczytniewski, ale sędzia nie odgwizdał karnego, a zawodnika Chojniczanki ukarał żółtą kartką.

Dwanaście minut przed końcem meczu Olivier Sukiennicki zdobył drugą bramkę, ale przy jego strzale Łukasz Soszyński znajdował się na spalony i bramka po analizie VAR została anulowana.

W 92. minucie bramkę tuż po wejściu na boisko zdobył Bartosz Pioterczak strzałem z dystansu i wydawało się, że jest po meczu! Jednak waleczna Chojniczanka nie chciała "tanio sprzedać skóry" i w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobyła gola kontaktowego za sprawą Boczka, ale na nic więcej ich nie było stać.

Ostatecznie "Stalówka" awansowała do finału baraży o awana do Fortuna 1 ligi. W sobotę 1 czerwca o godz. 16:30.

Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice 2-1 (0-0)

1-0 Damian Urban (60)
2-0 Bartosz Pioterczak (90+2)
2-1 Tomasz Boczek (90+4)

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Furtak, Soszyński, Strózik (90. Klisiewicz), Sukiennicki, Urban, Zaucha (71. Ziarko), Górski (90. Pioterczak), Oko, Chełmecki (73. Imiela), Kowalski (82. Banach)

Chojniczanka Chojnice: Primel - Szczepanek, Boczek, Firmino (58. Kozina), Edmundsson, Szczytniewski, Sabala, Nowacki, Szymusik, Banach (58.Vitalucci), Korczyc (58.Prałat)