Buty do piłki nożnej na naturalną nawierzchnię
Na boiska z naturalną nawierzchnią trawiastą polecamy się buty piłkarskie FG, tak zwane lanki. Ich podeszwa wyposażona jest w zaokrąglone kołki o średniej długości, które zapewniają doskonałą przyczepność do suchej murawy.
Z kolei na boiska z naturalną, lecz grząską nawierzchnią wybierz wkręty – drugi rodzaj obuwia piłkarskiego. Te buty mają aluminiowe bądź metalowe kołki o spiczastych końcówkach. Dzięki tym rozwiązaniom można rozegrać mecz na stadionie w deszczu lub po gwałtownej ulewie.
Jakie buty do futbolu na sztuczną nawierzchnię?
Pewnie zastanawiasz się, po czym poznać turfy? Buty mają wiele małych gumowych korków, których zadaniem jest równomierne rozłożenie sił działających na stopę. W turfach wypustki są znacznie niższe, niż w korkach i zajmują większą część podeszwy.
Buty do piłki nożnej na hali sportowej
Co innego, gdy trenujesz profesjonalnie w klubach i szkółkach piłkarskich. Zamień wtedy swoje turfy i lanki na halówki. Są to buty o płaskiej podeszwie wykonanej z gumy lub gumy i pianki. Podeszwa typu non-marking nie pozostawia śladów na podłożu, przez co śmiało można wykorzystać je na halowych parkietach.
Dobre halówki są wzmocnione w przedniej części cholewki. Jest to związane z tym, że w czasie gry w futbol następuje kopanie czubkiem buta. To sprawia, że noski mogą szybciej ulec zdeformowaniu i zniszczeniu.
Na sam koniec warto wspomnieć, że obuwie do gry w piłkę nożną musi być wygodne, a więc dokładnie dopasowane do długości stopy. W przeciwnym razie but będzie źle leżał na nodze piłkarza, powodując bolesne otarcia i dyskomfort. Dopiero wtedy, gdy buty nie spadają, ani nie uwierają, możesz w pełni skupić się na zadaniach, jakie masz wykonać na boisku.
Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.