2023-03-13 16:55:46

Rawlplug Sokół Łańcut ze zwycięstwem nad Polski Cukier Start Lublin

To było zacięte spotkanie w wykonaniu Sokoła Łańcut. Z pewnością gwiazdą meczu był zawodnik gości Clevelanda Melvin, jednak jego gra nie wystarczyła do wygranej. Punkty zostały zatem w Łańcucie.

Początek nie wyglądał dla Rawlplug Sokoła Łańcut obiecująco. Pierwsza kwarta to totalna porażka w wykonaniu podopiecznych Marka Łukomskiego- aż trzynaście oczek straty do Polskiego Cukru Startu Lublin. Niesamowity w  ataku w ekipie gości był przede wszystkim niezwykle skuteczny tego dnia Cleveland Melvin, który w całym starciu odnotował aż 27 punktów. Gospodarze do pracy wzięli się dopiero w drugiej kwarcie, odrabiając sporą część start.

W tym momencie kluczowy był start Marcina Nowakowskiego, który dołożył kilka oczek. Rozkręcał się coraz bardziej także Corey Sanders, dla którego początek meczu był mocno nużący. Kolejna odsłona to wymiana rzutów obu drużyn, a tym samym przerzucanie prowadzenia od jednej strony do drugiej. Sokół stawał się coraz pewniejszy i powolutku dążył do zbudowania bezpiecznej przewagi. Nerwówka dała się we znaki jednak w końcówce. Na minutę przed końcem całego starcia na prowadzenie powrócił Lublin. Czujny był jednak Delano Spencer (73-72). W ostatecznym porachunku Klavs Cavars sfaulował Raynere'a Thorntona, a ten bezbłędnie wykorzystał jedną próbę. Punkty zostały zatem u gospodarzy.

Rawlplug Sokół Łańcut - Polski Cukier Start Lublin 74:72 (10:23, 22:13, 23:17, 19:19)

Sokół: Adam Kemp 15, Delano Spencer 14, Mateusz Szczypiński 11, Marcin Nowakowski 9, Raynere Thornton 8, Michał Kołodziej 7, Corey Sanders 6 (13 as.), James Eads 4, Mateusz Bręk 0, Przemysław Wrona 0.

Start: Clevelanda Melvin 27 (16 zb.), Gabe DeVoe 18, Klavs Cavars 8, Scoochie Smith 8, Mateusz Dziemba 4, Bartłomiej Pelczar 3, Troy Barnies 2, Kacper Młynarski 2, Michał Krasuski 0