2022-08-17 19:06:02

Niespodzianki nie było. Wieczysta Kraków pewnie pokonała Sokoła Sieniawa!

Wieczysta Kraków w ostatnim meczu zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska i w tym spotkaniu tym bardziej chciała się zrehabilitować. Kibice w tym pojedynku mogli zobaczyć pięć bramek i pewne zwycięstwo miejscowych.

Na początku spotkania to goście przejęli inicjatywę i lepiej prezentowali się na boisku do około 20. minuty. Gospodarze w końcu się przebudzili i około 26. minuty świetnie głową uderzył Błażej Augustyn, jednak dobrze interweniował golkiper Sokoła. Chwilę później podobną sytuację miał Michał Mak, jednak znów zabrakło skuteczności.

Kolejne sytuacje tylko napędzały Wieczystą Kraków, która w 30. minucie dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od obrońców Sokoła i spadła pod nogi Piotra Bujaka, który technicznym uderzeniem z miejsca umieścił futbolówkę w siatce. Przyjezdni szybko ruszyli do odrabiania strat i cztery minuty później było blisko wyrównania, świetnie interweniował jednak Bartosz Plewka, a potem Piotr Bujak zablokował piłkę, która leciała do pustej bramki.

W 43. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, piłkę do Jakuba Bąka zagrał Michał Mak, a ten odwrócił się w stronę bramki i wpakował piłkę pod poprzeczkę. Przed zakończeniem pierwszej połowy Wieczysta ruszyła z kontratakiem, w polu karnym rywali znalazł się Sławomir Peszko, minął bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki, podwyższając na 3-0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, Wieczysta stwarzała sobie kolejne okazje i czwarta bramka wisiała w powietrzu. W 63. minucie Sokół Sieniawa również ruszył do ataku, jednak dobrze interweniował Bartosz Plewka. Sokół spokojnie rozgrywał piłkę i uśpił czujność rywali. W 79. minucie doskonałe podanie otrzymał Dominik Pikiel i uderzeniem po długim słupku wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry zza pola karnego świetnie uderzył Patryk Kołodziej i zamknął wynik tego spotkania.

1-0 Piotr Bujak (30)
2-0 Jakub Bąk (43)
3-0 Sławomir Peszko (44)
3-1 Dominik Pikiel (79)
4-0 Patryk Kołodziej (90+3)