2022-06-14 19:06:43

Klasa O Rzeszów: Strug Tyczyn czy Stal II Rzeszów, kogo zobaczymy w 4 lidze?

Za nami przedostatni kolejka klasy O. Rzeszów, w czołówce jest już bardzo ciekawie. Rezerwy Stali Rzeszów cały czas utrzymują się na pozycji lidera, a wicelider Strug Tyczyn traci do pierwszego miejsca tylko dwa punkty. Awans rozstrzygnie się więc w ostatniej kolejce.

Strug Tyczyn nie odpuszcza i nadal walczy o awans. W ostatnim meczu ekipa z Tyczyna pokonała Włókniarza Rakszawa 4-1. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Krzysztof Domino, a jedno trafienie dołożył Dominik Ferenc. Honorową bramkę dla gości zdobył Maciej Zaracki.

Stal II Rzeszów również zachowała zimną krew i dopisała kolejne trzy punkty. Na wyjeździe pewnie pokonali Strumyk Malawa 5-1. Strzelanie rozpoczął w 35. minucie Mateusz Olejarka, a kilka minut później do wyrównania doprowadził Przemyslaw Ferenc. Kolejne minuty to już pełna dominacja Stali, najpierw Piotr Buda ponownie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, a potem do bramki rywali trafiali Ingo Evertz, Kacper Kołodziej i Patryk Stulin.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka przegrał z Sokołem Sokołów Małopolski. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Patryk Sobuś. W innym meczu rezerwy Resovii również jedną bramką pokonały drużynę Zorzy Trzeboś. Dla Resovii bramkę zdobył Wojciech Rusinek.

KS Zaczernie pokonał GKS Aramix Niebylec 5-0. Wynik spotkania otworzył już w 3. minucie Stefan Krężel, potem dwa razy do bramki rywali trafił Kacper Rączka, a po przerwie Krzysztof Baran również dołożył dwa trafienia.

Błażowianka Błażowa pokonała KS Przybyszówka 2-1. Dla drużyny z Błażowej bramki zdobyli Maciej Kruła i Mikołaj Wania, a dla Przybyszówki jedno trafienie zaliczył Szymon Sokal.

Sawa Sonina przegrała na własnym boisku z Grunwaldem Budziwój 2-3. Najpierw to gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a strzelali Radosław Cisek i Zbigniew Sobek. Później do gry włączyli się goście i dwa trafienia Mateusza Jedynaka i jedno Sebastiana Szypuły dały przyjezdnym prowadzenie.

Jedność Niechobrz pokonała Wisłok Strzyżów 3-1. Dwie szybkie bramki w ciągu pierwszych trzech minut spotkania zdobył Bartłomiej Bać, przed końcem pierwszej połowy jeszcze jedno trafienie dołożył Patryk Wiącek. Honorowe trafienie dla Wisłoka zaliczył Michał Durek.

LKS Wola Dalsza pokonał KS Stobierna 2-1. Dwie bramki dla gości zdobył Marcin Pożyczek, a jedno trafienie dla zespołu ze Stobiernej zaliczył Tomasz Walat.