2022-05-16 20:46:29

Klasa O Rzeszów: Dwie pierwsze drużyny pogubiły punkty, a Strug Tyczyn dopisał ważne zwycięstwo

Za nami 26. kolejka rzeszowskiej okręgówki. Coraz ciekawiej robi się w czubie tabeli, Stal II Rzeszów podzieliła się punktami, a Włókniarz Rakszawa przegrał na wyjeździe. Cenne zwycięstwo odnotowali natomiast gracze z Tyczyna, a w meczu w Błażowej padło, aż dziewięć goli. Zobaczcie, co jeszcze się wydarzyło.

Lider tabeli przegrał pierwszy raz od dłuższego czasu. Gracze Włókniarza ulegli znakomicie spisującemu się w ostatnim czasie Sokołowi Sokołów Małopolski. Dla Sokoła była to siódma wygrana z rzędu. Już od pierwszych minut mogliśmy zauważyć zdecydowaną przewagę Sokoła, jednak w pierwszej połowie bramki nie padły. Po zmianie stron gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Konrad Panek, kolejne trafienie w doliczonym czasie gry dołożył Patryk Sobuś i gospodarze wygrali ostatecznie 2-0.

Swojej szansy nie wykorzystały rezerwy Stali Rzeszów, które po potknięciu Rakszawy mogły wyjść na prowadzenie w ligowej tabeli. Zremisowali jednak z KS Stobierna 1-1. Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Kacper Myszogląd, a po przerwie do wyrównania doprowadził Tomasz Walat.

Trzeci w tabeli Strug Tyczyn dopisał natomiast bardzo ważne zwycięstwo. Na własnym boisku pokonali Wisłok Strzyżów 4-2. Pierwszą bramkę dla Wisłoka zdobył Michał Wasilewski, jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Krzysztof Domino. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli goście, za sprawą trafienia Bartosza Szeli. Kolejne bramki dla Strugu zdobyli, ponownie Krzysztof Domino i Kamil Drob.

Pokaźne zwycięstwo odnotowała Błażowianka, gospodarze pokonali GKS Aramix aż 8-1. Wynik spotkania otworzył już w 4. minucie Maciej Kruła, do wyrównania doprowadził Kamil Barć. Kolejne minuty to już pełna dominacja drużyny z Błażowej. W pierwszej połowie do siatki trafili jeszcze Mikołaj Wania, Szymon Drath i Wojciech Kruczek. Po przerwie swoje trafienia dołożyli jeszcze Paweł Kruła, dwa Dariusz Róg i Damian Rzepecki

Grunwald Budziwój zremisował z KS Stobierna 2-2. Dla gospodarzy strzelali Jakub Borowiec i Mateusz Członka, a dla Zaczernia Hubert Put i Hubert Rączka. W innym meczu Jedność Niechobrz pokonała zespoł Woli Dalszej 2-0. Dla gospodarzy bramki zdobyli Batrłomiej Bać i Mateusz Rachwalski

W Trzebosi kibice mogli zobaczyć aż 10 bramek. Zorza pewnie pokonała Sawę Sonina 7-3. Cztery trafienia dla gospodarzy zaliczył Damian Szeliga, a po jednym golu dołożyli jeszcze Jakub Osetek i Adrian Szeliga. Dla Sawy bramki zdobyli Damian Rataj i dwa Grzegorz Słonina

Orzeł Wólka Niedźwiedzka pokonał rezerwy Resovii 2-1. Dla Resovii jedyną bramkę zdobył Szymon Szymański, a dla Orła strzelali Arkadiusz Bałut i Łukasz Kościółek. W innym meczu KS Przybyszówka pokonał Strumyk Malawa 3-1. Dla drużyny z Przybyszówki strzelali Szymon Sokal, Michał Stalec i Oliwier Tarczyński w doliczonym czasie gry. Jedyny trafienie dla Strumyka zaliczył Paweł Odrzywolski.