2021-04-20 22:45:00

Developres SkyRes Rzeszów zdobył wicemistrzostwo Polski. W finale nie sprostały Grupie Azoty Chemikowi Police

Grupa Azoty Chemik Police okazał się zbyt mocny dla Developresu SkyRes Rzeszów.
Grupa Azoty Chemik Police wygrał w czwartym meczu finału Tauron Ligi 3-1. Tym samym ekipa z Polic po raz dziewiąty została mistrzem Polski. Wielki sukces Developresu SkyRes Rzeszów, który po raz drugi z rzędu zdobył srebrny medal. Niestety Chemik w finale okazał się zbyt mocny dla "Rysic". MVP meczu wybrano fenomenalną w rozgrywce finałowej Jovanę Brakocević-Canzian.

Czwarty mecz finału Tauron Ligi rozpoczął się od walki punkt za punkt. Przy stanie 13-14 zablokowana została Jovana Brakocevic-Canzian i Developres SkyRes Rzeszów wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Jednak chwilę później zawodniczki Grupy Azoty Chemik Police odrobiły straty i po ataku Martyny Łukasik to gospodynie wyszły na prowadzenie 20-18. Jednak w końcówce "Rysice" zdołały odrobić starty i był remis 23-23. Jednak w końcówce po ataku Olgi Stranzali pierwszy set padł łupem gospodyń i to one objęły prowadzenie we wtorkowym meczu.

W drugim secie od początku lepsze wrażenie sprawiały podopieczne Stephana Antigi. Siatkarki z Rzeszowa osiągnęły czteropunktową przewagę 10-6. Dalsza część seta toczyła się falami. Developres osiągał przewagę, ale Chemik potrafił ją zniwelować. Przy wyniku 17-22 na zagrywce stanęła Marlena Kowalewska. Gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu. Tym samym Chemik wyszedł na prowadzenie 23-22. Następnie suteczny atak Kiery Van Ryk oraz blok Alexandry Lazic i pierwszą piłkę setową w drugiej partii miały podpieczne Antigi. Chwilę później tę rozgrywkę skutecznym atakiem zakończyła Lazić.

W trzeciej partii walka ponownie zaczęła się toczyć punkt za punkt. Aż przy stanie 6-7 asem serwisowym popisała się Marta Krajewska i "Rysice" osiągnęły dwupunktową przewagę. Przy wyniku 8-11 na zagrywce stanęła Brakocević. Serbska atakująca doskonale spisywała się na zagrywce i dzięki jej wspaniałej grze Chemik odrobił straty i wyszedł na jednopunktowe prowadzenie 12-11. Później gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Jednak siatkarki Developresu zdołały odrobić straty i na tablicy wyników było 15-15. Później po raz kolejny dała o sobie znać Jovana Brakocević-Canzian! Tę partię Chemik Police wygrał 25-22 i do Mistrzostwa Polski ekipie z Polic brakowało zaledwie jednego seta.

Czwartą partię lepiej rozpoczęły podopieczne Ferhat Akbasa. Chemik osiągnął już na początku seta trzypunktową przewagę 4-1. Później już tylko Grupa Azoty Chemik Police powiększał przewagę. Końcówka czwartej partii to było niczym powolne odliczanie. Ostatecznie tego seta wygrały gospodynie 25-15. Tym samym w meczu triumfowała ekipa z Polic i po raz dziewiąty w historii zdobyły tytuł. Natomiast Developres SkyRes Rzeszów po raz drugi z rzędu został wicemistrzem. Najlepszą zawodniczką tego pojedynku została uznana Jovana Brakocević-Canzian!

Grupa Azoty Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (23-25, 23-25, 25-22, 25-15)