2020-11-11 18:11:46

Klęska Siarki Tarnobrzeg z rezerwami Korony Kielce

W ostatnich ligowych kolejkach Siarka Tarnobrzeg trochę poprawiła swoją grę, co potwierdziły zwycięstwa z Wólczanką Wólka Pełkińska (2:1) i Jutrzenką Giebułtów (6:1!). W środę jednak w Kielcach piłkarze Grzegorza Opalińskiego dostali ostre lanie od rezerw Korony, które znajdują się w dolnej części tabeli. Przecież chyba nie o takie wyniki chodziło zarządowi klubu!

Początek spotkania Siarki z Koroną II w Kielcach, a w zasadzie pierwsze dwadzieścia minut gry było dobre w wykonaniu piłkarzy z Tarnobrzega. W 16 minucie Mateusz Janeczko celnie dośrodował na głowę Michała Bierzało i mieliśmy 1:0 dla tarnobrzeskiej drużyny. Po 45 minutach piłkarze Opalińskiego schodzili na przerwę z zasłużonym prowadzeniem, chociaż akcje w ataku nie wychodziły już tak swobodnie Siarkowcom jak w poprzednich meczach.

W drugiej części spotkania Bierzało zdaniem sędziego popełnił błąd w polu karnym i ten wskazał na wapno. Po zamienionym stałym fragmencie gry na bramkę przez Miłosza Strzebońskiego gra tarnobrzeżan się posypała i reszta meczu należała już do gospodarzy.

Od 63 minuty po czerwonej kartce Bierzało Siarka grała w osłabieniu -  można powiedzieć, że nikt nie spodziewał się takiego występu tego zawodnika biorąc pod uwagę ostatnie jego spotkania. Gospodarze bezlitośnie wykorzystali błędy Siarkowców w ostatnich dwóch kwadransach rywalizacji. Padły szybkie dwie bramki dla kieleckiej drużyny w 67 i 68 minucie. Po trafieniu zaliczyli Jakub Górski i Jakub Konstantyn.

Na domiar złego dla podkarpackiej drużyny rezerwy Korony Kielce podwyższyły prowadzenie na sam koniec rywalizacji. Swoją drugą bramkę w 85 minucie zdobył Konstantyn.

Bramka: Miłosz Strzeboński z rzutu karnego 47, Jakub Górski 67, Jakub Konstantyn 68, 85 - Michał Bierzało 16.
Żółte kartki: Kośmicki, Kiełb - Bierzało (dwie), Kowalik, Tabor, Wdowiak
Czerwona kartka: Bierzało (63).
Korona II: Sandach - Kośmicki, Kiełb, Seweryś, Cukrowski - Górski (70. Majewski), Słabosz (88. Malec), Prętnik, Strzeboński (82. Jopkiewicz), Konstantyn (88. K. Turek) - Piróg.
Siarka: Kowal - Kowalik, Bierzało, Duda, Sulkowski (40. Wdowiak) - Tabor, Rogala - Kargulewicz (77. D'Apollonio), Wolski (69. Bałdyga), Janeczko - Gajewski (69. Mróz).