2015-11-14 18:48:32

Maciej Lech zapewnił trzy punkty Wólczance w starciu z Piastem Tuczempy

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1-0. Strzelcem bramki na wagę zwycięstwa był Maciej Lech.

Do sobotniej konfrontacji z większą pewnością siebie przystąpili gospodarze, bowiem mecz rozgrywany był na ich  stadionie. Zespół Piasta Tuczempy natomiast podbudowany ostatnimi dwiema wygranymi z rzędu chciał poszukać punktów na obcym boisku.

W 25. minucie meczu pięknym strzałem z woleja popisał się Maciej Lech. Tym samym dając  prowadzenie Wólczance Wólka Pełkińska. Do przerwy było 1-0.

Po zmianie stron kilka dogodnych sytuacji miał również Piast Tuczempy, ostatecznie żadna z nich nie odnalazła drogi do bramki przeciwnika.

Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Wólczanki, która po raz ósmy w tym sezonie świętować mogła zwycięstwo na boiskach III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska po 19 kolejkach z 29 „oczkami” na koncie zajmująśrodkowe miejsce w tabeli. Piast Tuczempy natomiast  uzbierał na swym koncie 22 punkty i jest nieco niżej. Sobotnia przegrana była dla nich dziewiątą w sezonie.

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA - PIAST TUCZEMPY 1-0 (1-0)

1-0 Maciej Lech (27)

Wólczanka Wólka Pełkińska (podstawowe składy): Furtak - Lech, R. Pydych, K. Pydych, Kocur, B. Poprawa, A. Poprawa, Padiasek, Bednarz, Pietluch, Podstolak

Piast Tuczempy (podstawowe składy): Strawa - Jaroch, Kubas, Stopyra, Noga, Zając, Wielgosz, Karkovskyi, Wota, Aab, Tołpa

Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów).