2015-09-28 15:02:34

Orzeł Przeworsk powalczył z Resovią Rzeszów

Orzeł Przeworsk prowadził z Resovią Rzeszów, ale przegrał ostatecznie 1-3, w meczu 11. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Już w 4. minucie defensywie Resovii Rzeszów przydarzył się pierwszy kosztowny błąd. Mirosław Baran zagrał za krótką piłkę do Marcina Pietryki, a wybiegający zza pleców Krzysztof Gawłowski podcinką umieścił ją w siatce obok wychodzącego bramkarza.

W 12. minucie Piotr Szkolnik dośrodkował piłkę ze stałego fragmentu gry wprost na nogę Przemysława Żmudy, który doprowadził do remisu 1-1.

Zaledwie pięć minut po zdobyciu pierwszej bramki, rzeszowianie trafili po raz drugi. Piłkę w pole karne zagrał Sebastian Fedan, a wchodzący w nie Piotr Szkolnik huknął nie do obrony.

Orzeł jeszcze przed przerwą mógł wyrównać za sprawą Mateusza Skały, lecz jego strzał minął słupek bramki Marcina Pietryki.

W pierwszej połowie Resovia mogła zdobyć dwa kolejne gole, ale sytuacje sam na sam zmarnowali Szymon Kaliniec i Radosław Adamski.

Po wznowieniu gry strzelał Damian Rusiecki, ale futbolówka zatrzymała się na słupku, zaś kolejne uderzenie Kalińca otarło się o poprzeczkę.

W końcówce podczas akcji Orła dośrodkował Przemysław Kudła, a strzał głową Piotra Boratyna o kilka centymetrów minął bramkę Pietrykę.

W doliczonym czasie gry Tomasz Ciećko wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i zdobył trzeciego gola dla Resovii.

Dla Orła Przeworsk to siódma porażka z rzędu.

ORZEŁ PRZEWORSK - RESOVIA RZESZÓW 1-3 (1-2)

1-0 Gawłowski (4)
1-1 Przemysław Żmuda (12)
1-2 Piotr Szkolnik (17)
1-3 Tomasz Ciećko (90+2)

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Jarosz, Kmuk, Khorolskyi, Broda (84. Drożdżal) - Kołodziej (58. Boratyn), Guzior (79. Kudła), Skała, Struś (58. Czyrny), Gawłowski - Piątek.

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Baran, Żmuda, Szkolnik, Adamski (60. Ciećko), Domoń, Kaliniec, Pyrdek (90. Kmiotek), Słoma (82. Pałys-Rydzik), Rusiecki (70. Jurczak).

Sędziowali: Artur Szelc (Krosno), Żółte kartki: Skała, Jarosz - Pyrdek.