2015-08-27 12:38:07

Piast Tuczempy wygrał derby z Orłem Przeworsk. Fatalny błąd sędziego

W derbach 3 ligi lubelsko-podkarpackiej Piast Tuczempy pokonała Orła Przeworsk 1-0. Jedynego gola zdobył w końcówce Wojciech Tołpa.

Mecz dostarczył kibicom niemało emocji. Nie brakowało walki, poświęcenia, zaangażowania, dobrych okazji do zdobycia bramek. Szkoda tylko, że nie było ich więcej, bo padł tylko jeden gol.

Jego autorem był Wojciech Tołpa, który wpisał się na listę strzelców w 89. minucie spotkania. Robert Kurosz najpierw wprawdzie obronł strzał Damiana Demskiego z rzutu wolnego, ale przy dobitce Tołpy był już bezsilny.

W spotkaniu nie brakowało również kontrowersji. Fatalny błąd popełnił sędzia Jakub Tomoń, który źle policzył kartki jednemu z zawodników Piasta Tuczempy. Karol Wota został ukarany żółtymi kartkami w 52. i w 57. minucie, ale... pozostał na boisku.

Arbiter z Rzeszowa swój błąd naprawił dopiero kilka minut później i w 66. minucie ukarał zawodnika gospodarzy czerwoną kartką, po tym jak uwagę zgłosił mu jeden z asystentów. Karol Wota przebywał, więc na boisku przez 9 minut w momencie, kiedy już go tam być nie powinno...

Błąd cały czas widoczny jest w Extranecie.

PIAST TUCZEMPY - ORZEŁ PRZEWORSK 1-0 (0-0)

1-0 Tołpa (89)

Piast Tuczempy: Strawa - Demski, Jaroch,  Gil (84. B. Noga), Kud, Pasaj, Wielgosz, Karkovskyi (72. Bobak),  Wota, Kubas (55. Aab), Tołpa (89. Sobczak)

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Jarosz, Khorolskyi, Kmuk, Drożdżal, Kołodziej (66. Boratyn), Skała, Kudła (74. Czyrny), Gawłowski, Broda, Piątek.

Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Żółte kartki: Demski, Gil, Karkovskyi, Wota, Kubas - Skała, Kołodziej. Czerwona kartka: Wota (66, druga żółta). Widzów: 450.