2015-06-10 23:00:03

Resovia zdobyła wojewódzki Puchar Polski. Będzie reprezentować Podkarpacie

Resovia wygrała 4-0 z Wisanem Skopanie w rewanżowym meczu finału Pucharu Polski na szczeblu województwa podkarpackiego. "Pasiaki" będą reprezentowały nasz region w fazie ogólnopolskiej.

Rzeszowianie wyszli na prowadzenię w 41. minucie po golu Szymona Kalińca, a jeszcze przed zmianą stron na 2-0 podwyższył Bartłomiej Makowski skutecznie egzekwując rzut karny.

Gola na 3-0 zdobył w 55. minucie Kacper Rop, a wynik spotkania ustalił 10 minut później Adrian Mołdoch.

Piłkarze Resovii w dwumeczu pokonali Wisan Skopanie aż 6-0 i awansowali do rundy wstępnej Pucharu Polski, gdzie będą jedynym klubem reprezentującym Podkarpacie.

W rundzie wstępnej, która odbędzie się w dniach 18/19 lipca, zagra 16 zwycięzców pucharów wojewódzkich, 18 zespołów z 2 ligi oraz zespoły z 1 ligi z miejsc 13-18.

RESOVIA RZESZÓW - WISAN SKOPANIE 4-0 (2-0)

1-0 Kaliniec (41)
2-0 Makowski (45-karny)