2014-10-11 19:40:30

Samobójczy gol uratował "Stalówkę". Remis z Kotwicą Kołobrzeg

Stal Stalowa Wola zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg przed własną publicznością. Remis gospodarzom uratował gol samobójczy Jakuba Poznańskiego.

"Stalówka" w starciu z Kotwicą Kołobrzeg była faworytem i początek rywalizacji zapowiadał, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Już w 7. minucie prowadzenie gospodarzom dał Tomasz Płonka, który trafił do siatki głową po centrze Damiana Łanuchy z rzutu wolnego.

Kwadrans później w polu karnym faulował jeden z zawodników Stali i gości mieli rzut karny. Do jedenastki podszedł Jakub Poznański, ale jego uderzenie obronić zdołał Tomasz Wietecha.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Kotwicy Kołobrzeg dopięli swego i wyrównali. Autorem bramki był Patryk Skórecki, który popisał się bardzo efektownym uderzeniem z dystansu.

W 79. minucie jeden z graczy gości ponownie został sfaulowany w polu karnym Stali Stalowa Wola i przyjezdni mieli kolejny rzut karny. Tym razem na gola zamienił go Tomasz Rydzak i było 1-2.

Wyrównujący gol padła po kuriozalnej akcji. Z prawej strony piłkę wrzucił jeden z zawodników "Stalówki", futbolówka wylądowała wprost na głowie Poznańskiego, który skierował ją wprost do własnej siatki.

STAL STALOWA WOLA - KOTWICA KOŁOBRZEG 2-2 (1-1)

1-0 Płonka (7)
1-1 Skórecki (43)
1-2 Rydzak (79-karny)
2-2 Poznański (87-karny)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, P. Tur (61. Pigan), Argasiński (90. Samołyk), Giel (46. Kałat), Łanucha, Płonka (67. Michałek), Sekulski

Kotwica Kołobrzeg: Kamola - Chruściński, Poznański, Kokosiński, Cebulski, Pietras, Mularczyk (88. Korczyński), Skórecki (90. Duwe), Rydzak (81. Bejuk), Biegański (73. Ropiejko), Danilczyk

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Łanucha, Tur - Kokosiński