2014-08-10 10:08:32

Raków Częstochowa ograł "Stalówkę" [WIDEO, BRAMKI]

Stal Stalowa Wola przegrała w Częstochowie z Rakowem 0-2. Goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Nie wiadomo jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby w 36. minucie rzut karny wykorzystał Mateusz Argasiński. Bramkarz Rakowa Częstochowa Przemysław Wróblel wyczuł jednak jego intencje i obronił jedenastkę.

Piłkarze Stali Stalowa Wola w pierwszej połowie mieli kilka dogodnych okazji, by objąć prowadzenie, ale brakowało im skuteczności.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 43. minucie spotkania. Katem gości okazał się ich były zawodnik Wojciech Reiman, który uderzeniem w długi róg pokonał Tomasza Wietechą.

Po zmiane stron przeważającą stroną byli już gospodarze. Wynik spotkania na 2-0 ustalił w końcówce meczu Artur Pląskowski.

Skrót meczu Raków - Stalówka [WIDEO, DOPING, BRAMKI]
- Gol Wojciecha Reimana od 4:00
- Gol Artura Pląskowskiego od 5:40
- Niewykorzystany rzut karny Mateusza Argasińskiego od 4:42

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - STAL STALOWA WOLA 2-0 (1-0)

1-0 Reiman (43)
2-0 Pląskowski (80)

Raków Częstochowa: Wróbel - Holik, da Silva, Pluta, Buczkowski (81. Serafin), Kmieć (59. Alves), Reiman, Pawlusiński (78. Ogłaza), Brzęczek (46. Mońka), Balogun, Pląskowski

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Czarny, Michałek, Bartkiewicz, P. Tur (61. Pigan), Kowalski, Argasiński, Mikołajczak (72. Kantor), Bogacz (63. Żmuda), Giel, Sekulski

Sędziował: Konrad Aluszyk (Szczecin). Żółte kartki: Buczkowski, Balogun, Alves - Giel, Michałek, Kantor. Widzów: 2000

źródło: polskieligi.net / rakow.com.pl