2014-08-03 19:31:08

Stal Stalowa Wola przegrała w Limanowej

Gracze Stali Stalowa Wola przegrali 0-2 z Limanovią w wyjazdowym pojedynku 1. kolejki 2 ligi.

Podopieczni Jaromira Wieprzęcia przegrali inauguracyjny pojedynek nowej centralnej drugiej ligi. "Stalówka" nie sprostała Limanovii, która utrzymała się w lidze dzięki fuzji z Kolejarzem Stróże.

Pierwszego gola Stal Stalowa Wola straciła w samej końcówce pierwszej połowy. Jego autorem był nie kto inny jak Marcin Chmiest, 35-letni dziś, były zawodnik m.in. Legii Warszawa, portugalskiej Bragi, Arki Gdynia, Odry Wodzisław czy Sandecji Nowy Sącz.

Wynik spotkania na 2-0 ustalił w 82. minucie meczu Mateusz Niechciał, który w zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki z bliska.

Chwilę wcześniej czerwoną kartką (druga żółta) ukarany został Radosław Mikołajczak i "Stalówka" musiała grać w dziesiątkę.

LIMANOVIA LIMANOWA - STAL STALOWA WOLA 2-0 (1-0)

1-0 Chmiest (45+1)
2-0 Niechciał (82)

Limanovia Limanowa: Sotnicki - Gryźlak, Kulewicz, Mysiak, Niechciał - Piwowarczyk, Wilk (86. Majcher), Pietras, Skiba (60. Zawadzki), Serafin (60. Waksmundzki) - Chmiest (84. Czajka)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kałat (46. Mikołajczak) - Kantor, Argasiński, Michałek, Giel, Pigan (46. P. Tur) - Płonka (63. Sekulski)

Sędziował: Sylwester Rasmus z Torunia. Żółte kartki: Wilk, Pietras, Kulewicz, Chmiest, Zawadzki - Mikołajczak, Bartkiewicz, Czarny. Czerwona kartka: Mikołajczak (80, druga żółta)

źródło: polskieligi.net