2014-06-11 18:54:08

Rezerwy Stali Rzeszów wygrały z JKS-em Jarosław i są bliżej Pucharu Polski

Stal II Rzeszów wygrała 2-1 z JKS-em Jarosław w meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rewanż 25 czerwca w Jarosławiu.

Rezerwy Stali Rzeszów wyszły na prowadzenie w 39. minucie spotkania po tym jak Patryk Rusin przymierzył w okienko z linii pola karnego.

Remis utrzymywał się do 75. minuty. Wtedy piłkę w polu karnym otrzymał Łukasz Tyrawski, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

Decydujący gol padł dwie minuty później. Szybką kontrę przeprowadzili rzeszowianie, a akcję wykończył Konrad Maca ustalając wynik meczu na 2-1 dla gospodarzy.

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego ZPN rozgrywany jest w formie dwumeczu. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 25 czerwca na stadionie trzecioligowego JKS-u Jarosław.

Zwycięzca awansuje do rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w której rywalizować będą 52 zespoły - 16 zwycięzców rozgrywek wojewódzkich oraz drugoligowcy. Spotkania te odbędą się 19 lipca.

1-0 Rusin (39)
1-1 Tyrawski (75)
2-1 Maca (77)

Stal II Rzeszów: Beszczyński - Drożdzal, Drelich, Lorenowicz (70. Szybko), Szybka, Rusin (46. Bartkiewicz), Więcek, Daszyk, Jakubowski, Szymański (60. Żebrakowski), Maca

JKS Jarosław: Romanow - B. Kłak, Klucznik, Saramak, Raba - Soczek, Fedor, Bańka (80. Tołpa), Kania (46. Cieńki) - Tyrawski, Wolan (19. P. Kłak)

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec). Żółte kartki: Maca, Drożdżal - Raba

źródło: polskieligi.net