2014-06-08 23:26:16

Siarka rozbiła Concordię Elbląg. W Tarnobrzegu nie będzie 1 ligi

Siarka Tarnobrzeg rozbiła drużynę Concordii Elbląg 5-0, lecz mimo wygranej nie udało się jej awansować na zaplecze ekstraklasy.

Mecz świetnie rozpoczął się dla „Siarkowców”. Już w 2.minucie objęli oni prowadzenie za sprawą Macieja Termanowskiego, który strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza gości.

Druga bramkę dla Siarki dołożył Marcin Truszkowski w 26.minucie. Siarka prowadziła 2-0 dyktując warunki na boisku. Niestety wynik ten nie dawał jej awansu, gdyż w równocześnie rozgrywanym meczu drużyna Wigier z Suwałk – bezpośredni rywal do awansu, również prowadziła.

Mimo tego tarnobrzeżanie nie poddali się, i pokazali Concordii jak gra się w piłkę.

W drugiej połowie kolejne bramki dla Siarki zdobywali – Tomasz Ciećko w 64. i 89. minucie, oraz w doliczonym czasie gry – Marcin Figiel.

Siarka odniosła efektowne zwycięstwo, które niestety nie pozwoliło jej awansować. W przyszłym sezonie za to zobaczymy ją w nowej drugiej lidze, jako najlepsza drużynę z Podkarpacia.

Nie sposób jest nie zauważyć i tak bardzo dobrego rezultatu osiągniętego przez tarnobrzeski zespół. Patrząc na to jakie mieli założenia przed rozpoczęciem sezonu oraz na wyniki w sezonie 2012/1013 możemy mówić o bardzo dobrej postawie sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Tomaszem Tułaczem oraz wszystkich piłkarzy reprezentujących naszą drużynę. Dziękujemy za rezultat jaki osiągnęli i życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie, oraz wielu emocji dla wszystkich kibiców oglądających mecze Siarki.

SIARKA TARNOBRZEG - CONCORDIA ELBLĄG 5-0 (2-0)
1-0 Termanowski (2)
2-0 Truszkowski (26)
3-0 Ciećko (64)
4-0 Ciećko (89)
5-0 Figiel (90)

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień (89. Wróbel), Makowski, Nadolski, Baran, Frankiewicz, Persona, Termanowski (67. Buras), Koczon (64. Figiel), Truszkowski (80. Kowalski), Ciećko.

Concordia Elbląg: Matoka - Nakatani, Fujikawa, Burzyński, Lewandowski, Okada, Perez, Faura (73. Jastrzębski), Essomba (82. Galeniewski), Zapata, Fernandez.

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka). Żółte kartki: Termanowski, Kowalski - Nakatani, Perez.

źródło: polskieligi.net / własne (chmura)