2014-06-07 22:39:28

Niespodzianka w Jaśle. Czarni przegrali ze Stalą Nowa Dęba

Cenne 3 punkty wywieźli z Jasła zawodnicy Stali Nowa Dęba, którzy pokonali Czarnych 3-1.

Przez pierwsze 30 minut na boisku wiało nudą. W 35.minucie bramkarz gospodarzy wybija piłkę wprost pod nogi zawodnika Stali Szymona Serafina i ten strzałem zza pola karnego zdobywa bramkę na 0-1.

Od tego momentu gra obu drużyn nieco się ożywiła. Okazję do wyrównania miał w 38.minucie Rafał Grzesiak, w 40.minucie Karol Madejczyk i w 44.minucie Piotr Chrząszcz. Również goście przed przerwą mogli zwiększyć swoje prowadzenie, jednak w 39.minucie zawodnik z Nowej Dęby nie zdobywa bramki będąc sam na sam z bramkarzem Czarnych.

W 58.minucie bramkarz gospodarzy wybił piłkę z linii 5 metrów, przechwycił ją zawodnik Stali i zdobył bramkę dla swojego zespołu. Nie minęło 5 minut a zawodnicy z Nowej Dęby prowadzili w Jaśle już 3-0.

Piłkarze Czarnych dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu lecz stać ich było tylko na zdobycie jednej bramki. Na listę strzelców w 71.minucie wpisał się Łukasz Urban pokonując ładnym strzałem bramkarza gości.

W 90.minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych Miłoszem Biernackim znalazł się napastnik Stali Nowa Dęba lecz został sfaulowany przez bramkarza Czarnych w polu karnym przez co został ukarany czerwoną kartką. Jego miejsce w bramce zajął Mateusz Bazan i obronił rzut karny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

CZARNI JASŁO - STAL NOWA DĘBA 1-3 (0-1)
0-1 Sz.Serafin (35)
0-2 Marut (58)
0-3 Marut (63)
1-3 Urban (71)

źródło: polskieligi.net / własne (M.B.)