2014-05-28 23:35:14

Wólczanka wygrała w Krasnem mecz na szczycie

Walcząca o awans do 3 ligi Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała w meczu wyjazdowym czwartą ekipę 4 ligi podkarpackiej Crasnovię Krasne 1-0.

W pierwszej części meczu grano przeważnie w środkowej strefie boiska. Dwie dogodne sytuacje do zdobycia brami miał Tomasz Pietrasiewicz. Najpierw w sytuacji sam na sam trafił w słupek, później zaś po błędzie obrońców gości uderzenie z 12 metrów najlepszego strzelca Crasnovii było równie mocne co nie celne.

Po zmianie stron skuteczniejsze akcje przeprowadzali goście. Bliski zdobycia bramki był Piotr Boratyn, lecz z 3 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W kolejnej akcji minimalnie niecelnie uderzał Krzysztof Pietluch. Natychmiastowa odpowiedź Pietrasiewicza rówież była nieznacznie nie celna o centymetry mijając poprzeczkę.

W 71.minucie goście zdobyli gola, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Pięć minut później wątpliwości już nie było. Pietluch dał prowadzenie "Wólce".

Piłka po kolejnym celnym strzale przyjezdnych ponownie wpadła do bramki Michała Wygachiewicza i po raz kolejny sędzia bramki nie uznał.

"Dowiezienie" trzech punktów do końca ułatwił gościom Radosław Gil, który w 84.minucie został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę.

Crasnovia Krasne: Wygachiewicz - Kwaśniczko, Omiotek (89. Guzior), Micał (68. Ostrowski), Parys - Smężeń, Baran, Gil, Rozborski, Stępień (63. R.Szczepański) - Pietrasiewicz

Wólczanka Wólka Pełkińska: Groch - A.Poprawa (85. Ilasz), Lech, Misiło, P.Szczepański (61. Bober) - Duży (46. Tołpa), Gwóźdź, Padiasek, B.Poprawa - Boratyn (75. Hala), K.Pietluch

Sędziował: Rafał Krężałek oraz Marcin Samborowski i Albin Kijowski (Krosno). Żółte kartki: Gil, ? - Szczepański, B.Poprawa, Pietluch. Czerwona kartka: Gil (84, za drugą żółtą).

źródło: polskieligi.net / wolczanka.futbolowo.pl