2014-05-02 11:00:33

Przełęcz Dukla ograła Wisłok Strzyżów w pojedynku outsiderów

Piłkarze Przełęczy Dukla wygrali w Strzyżowie z Wisłokiem 2-1 w pojedynku dwóch najsłabszych drużyn ligi. To pierwsza wygrana gości od 9 meczów.

Wszystko rozpoczęło się po myśli Wisłoka Strzyżów. W 16. minucie Radosław Adamski zagrał piłkę do Kamila Adamczaka, a ten skierował ją do siatki i było 1-0.

Kilkanaście minut później goście odpowiedzieli trafieniem Kamila Kowalskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 50. minucie spotkania. Po rzucie rożnym do siatki trafił Piotr Pietruszka dając ostatecznie zwycięstwo Przełęczy Dukla.

Goście zdobyli 3 punkty pierwszy raz od 13 października 2013 roku. Łącznie rozegrali 9 kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

1-0 Adamczak (16)
1-1 Kowalski (29)
1-2 Pietruszka (50)

Wisłok Strzyżów: Zimny - Draga (67. M. Majewski), Śliwa (52. Rajzer), Pasek, Włodyka - Adamski, Piechowiak, J. Krok (46. S. Majewski), Pałys (46. J. Baran), Wolański - Adamczak (72. Delikat)

Przełęcz Dukla: Nowak - Rędowicz, Jurc, Gonet, Pietruszka - Mikos (46. Chłap), Kmiecik, Moszczyński, Kowalski, Zięba (75. Mącidym) - Walczak

Sędziował: Grzegorz Wnuk (Leżajsk). Żółte kartki: Pasek, Rajzer - Moszczyński, Rędowicz, Kowalski, Jurc. Widzów: 100

źródło: przeleczdukla1947.futbolowo.pl / polskieligi.net