2014-05-01 22:05:17

Resovia wygrała z Sokołem i znów jest pierwsza

Resovia wygrała 2-1 z Sokołem Sieniawa w wyjazdowym meczu 26. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Podopieczni Macieja Huzarskiego zaksięgowali kolejne trzy punkty pod wodzą nowego szkoleniowca i znowu są liderem.

Pierwszego gola dla Resovii strzelił już w 13. minucie spotkania Piotr Szkolnik. Zawodnik "Pasiaków" przymierzył z 25 metrów i wpakował piłkę do siatki nie dając szans Piotrowi Kukulskiemu.

Kwadrans później na 2-0 podwyższył Michał Ogrodnik, który z bliskiej odległości dobił strzał Kacpra Ropa. Do przerwy rzeszowianie prowadzili 2-0.

W 72. minucie kontaktową bramkę dla Sokoła Sieniawa strzelił Paweł Adamczyk. Najlepsze strzelec gospodarzy uderzył głową po dośrodkowaniu Andrija Małyka nie dając szansa Marcinowi Pietryce.

Rzeszowianie nie pozwolili już jednak gospodarzom na odrobienie strat. W końcówce sami mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale groźny strzał Szkolnika zdołał wybronić Kukulski.

0-1 Szkolnik (13)
0-2 Ogrodnik (28)
1-2 Adamczyk (72)

Sokół Sieniawa: Kukulski - Skała, S. Padiasek, Wrona, Siwyj - Kołodziej (56. Pigan), Bursztyka (70. Halejcio), Wilusz, Małyk, M. Padiasek (60. Wróbel) - Adamczyk

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Sękowski, Makorin, Szkolnik - Kaliniec, Nikanowycz, Rop (83. Dziedzic), Ogrodnik (90. Bereś), Krawczyk (73. Domoń) - Pyrdek (75. Buczek)

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica). Żółte kartki: Karwacki, Halejcio

źródło: własne (marcel) / polskieligi.net