2014-03-29 19:31:35

Podział punktów w Krośnie. Karpaty na remis z Orlętami

Karpaty Krosno zremisowały pierwszy mecz rundy rewanżowej przy ul. Legionów 6 z Orlętami Radzyń Podlaski 1-1.

Po zwycięstwie nad Omegą Karpaty Krosno chciały podtrzymać zwycięska passę i wydawało się, że zostanie to zrealizowane.

Już w 13. minucie po pięknym prostopadłym podaniu z głębi pola Artur Wierdak przejął piłkę na 16 metrze i uderzył na bramkę - ta odbiła się jeszcze pod drodze od obrońcy Orląt Roberta Kozubskiego i wpadła do siatki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Tuż po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał piłkarz z Radzynia - Adrian Zarzecki. To jednak podziałało dekoncentrująco na zawodników gospodarzy, strata piłki w środku pola Bartosza Madeji zapoczątkowała szybki atak gości zakończony strzałem Rafała Borysiuka. Piłka odbiła się jeszcze od głowy Kamila Chmielowskiego i wpadła do siatki.

Trzy minuty po stracie gola doskonałą sytuację zmanował napastnik Karpat Marek Fundakowski, który nie trafił z 5 metrów do pustej bramki.

Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę. W 90. minucie z boiska wyleciał także Borysiuk - dostał żółtą kartkę najpierw za opóźnianie gry, a potem za dyskusję z sędzią. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

1-0 Wierdak (13)
1-1 Borysiuk (50)

Karpaty: Hajduk - Kapuściński, Chmielowski (90. Kozubal), Zych, Telesz (60. Honkisz), Wierdak, Popielarz (72. Stanisz), Madeja, Walaszczyk, Buczek, Fundakowski (67. Kasperkowicz)

Orlęta: Wasiluk - Leszkiewicz, Zarzecki, Kazubski, Chorolski, Ptaszyński, Borysiuk, Tymosiak (90. Pliszka), Struk (72. Samociuk), Zmorzyński (90. Łakomy), Oziemczuk (81. Kot)

Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów). Żółte kartki: Kapuściński – Zarzecki, Borysiuk, Tymosiak, Oziemczuk. Czerwone kartki: Zarzecki (48, druga żółta), Borysiuk (90, druga żółta). Widzów: 400

źródło: polskieligi.net / własne / karpatykrosno.net